Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
KVIEČIAME Į CHORO GOSPELKOMBINAT KONCERTUS JURBARKE IR VILKYŠKIUOSE
2018-07-31  

 

 

 

 

 

 

Gospelkombinat Nordost


Choro Gospelkombinat Nordost istorija prasidėjo 2005 metais, kai maža Graifsvaldo (Greifswald) universiteto choro grupė nusprendė įkurti gospelo chorą. Pirmoji repeticijų patalpa Teologijos fakultete greitai tapo per maža, ir choras persikėlė į vieną iš Graifsvaldo senamiesčio parapijų. Po kelių mėnesių choristai nusprendė suteikti chorui pavadinimą, kuris kai kuriems žmonėms kelia šypseną, o kai kuriuos tiesiog suerzina. Pavadinime Gospelkombinat slypi užuomina iš Vokietijos Demokratinės Respublikos istorijos, gerai suprantama ir lietuviams: kombinatais ir Lietuvoje sovietiniu laikotarpiu būdavo vadinamos gamyklos. Savaime suprantama, pats gospelas neturi nieko bendra su gamyklomis, taigi šis pavadinimas yra tiesiog ironiškas bandymas neatitrūkti nuo istorijos. Tikrasis choro tikslas yra kurti modernią sakralinę muziką.

 

Tuo Gospelkombinat užsiima nuo pat 2005 metų, dalyvaudamas įvairiuose projektuose, daugumą kurių yra sukūręs pats choras, kaip antai: gospelo kantatas pagal įvairius Biblijos motyvus (apie Nojaus arką, Kristaus atsimainymą, istoriją apie aklojo pagydymą), vienerias gospelo mišias, psalmių ciklus „psalms & prayers“ („psalmės ir maldos“) bei „psalms & prayers 2“ („psalmės ir maldos 2“), Reformacijos jubiliejui skirtą programą, pavadintą „psalms & chorales“ („psalmės ir choralai“), o taip pat kūrinius, įkvėptus Afrikos ir Italijos tradicijų.

 

Prieš kelis mėnesius Gospelkombinat nutarė grįžti prie gospelo muzikos šaknų su programa, pavadinta „psalms & spirituals“ („psalmės ir spiričiueliai“), į kurią yra įtraukti tokie žymūs spiričiueliai, kaip „Swing low“, „Rock my soul“ ir kiti. Gospelkombinat taip pat eksperimentuoja su ypatingais koncertų formatais. Vienas jų yra „Gospelkombinat à la carte“ (à la carte – maisto pasirinkimas pagal pateiktą valgiaraštį). Žaidimų ir viktorinų koncertuose klausytojai gali laimėti kompaktines plokšteles su choro įrašais.

 

Per ilgus bendravimo ir giedojimo kartu metus chore ypatinga nata suskambėjo šeimyniškumas, tapęs išskirtine choro savybe: kai kurie choro nariai sukūrė santuokas ir kai kurie choro narių vaikai taip pat jau gieda chore. Dabar kasmetiniai koncertiniai turai, kurie nuveda chorą į Rumuniją, Švediją, Austriją bei kitas šalis, tampa savotiškomis šeimyninėmis atostogomis, bet choro nariai jaučiasi labiausiai džiaugiasi ir jaučiasi pakylėti, kai visi drauge gieda bei susitinka su vietinėmis parapijomis įvairiose šalyse.

 

 

 

 

 

Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčios informacija
 

 

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.