Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
TURINTYS VIZIJĄ KLAUSUČIAI – PASIEKS DAUGIAU
2018-03-08  
  

Vakar, kovo 7 d. Jurbarko rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktorės 2017 metų veiklos ataskaitos buvo pristatytos Seredžiaus seniūnijos bendruomenėms. Ataskaitų pristatymuose dalyvavo meras Skirmantas Mockevičius, mero pavaduotojas Saulius Lapėnas, savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis, Tarybos nariai – Algirdas Gudaitis, Liudmila Norkaitienė.


Atvykę į Klausučius, prieš susitikimą su gyventojais ir bendruomenių atstovais, savivaldybės vadovai susipažino su Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos salėje eksponuojamu Klausučių gyvenvietės detaliuoju planu „Klausučių kaimas – vieta, kurioje norisi gyventi, dirbti ir poilsiauti“, kurį parengė Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto studentai Klausučių mokyklos bendruomenės centro užsakymu. Ateityje, vadovaujantis šiuo planu, mokyklos bendruomenė tikisi atnaujinti gyvenvietės erdves. „Kaimas, turintis tokią savo viziją neabejotinai pasieks daugiau nei tik malonės iš aukščiau laukiantys ir nieko nedarantys“, – tokiai mero Skirmanto Mockevičiaus pastabai pritarė daugelis. Vėliau įvyko susitikimai su Seredžiaus seniūnijos bendruomenėmis.

 

Išklausius informaciją apie nuveiktus darbus Jurbarko rajono savivaldybėje per 2017 metus, daugeliui buvo įdomu išgirsti ir kas numatoma artimiausioje ateityje. Administracijos direktorės žodžiai: „Kai tik bus gautas statybos leidimas Klausučiuose bus pradėti socialinio būsto pastato, esančio Taikos g. 2, apšiltinimo darbai. Pieštvėnų ir Belvederio gyvenvietėse planuojami įrengti vandens gerinimo įrenginiai“, – sulaukė daugumos gyventojų pritarimo, nors prieš tai išgirsta informacija apie daugėjančių socialinę paramą gaunančių žmonių skaičių Seredžiaus seniūnijoje ne itin džiugino.

 

Gyventojams taip pat rūpėjo komunalinių atliekų tvarkymas. Šiuo metu galiojančią dvinarę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą reglamentuoja LR Vyriausybės nutarimas. „Ši tvarka įpareigojo savivaldybes patvirtinti tarifus susidedančius iš pastovios ir kintamos dalies. Kintama dalis turi priklausyti nuo realiai surenkamų ir sutvarkomų atliekų kiekio. Tai padaryti nėra taip paprasta. UAB „Ekoservisas“, perimantis vežėjo paslaugas iš UAB „Jurbarko komunalininkas“, daro pirmą žingsnį – ženklina mišrių atliekų konteinerius. Tai sudarys sąlygas kontroliuoti teikiamas paslaugas vartotojams. Tačiau tai dar nebus tikslus atliekų kiekio įvertinimas. Aiškiau turėtų tapti po to, kai Vyriausybė priims naują šiuo metu rengiamą nutarimą“, – informavo savivaldybės vadovas.

 

Kita aktuali problema, kurią paminėjo Seredžiaus seniūnė Rimantė Pavalkienė – seniūnijoje esantys apleisti privatūs pastatai už kurių priežiūrą atsakingi savininkai neturi galimybių to padaryti. „Statinio naudotojas privalo statinį valdyti, tinkamai prižiūrėti, remontuoti ar kitaip tvarkyti (nugriauti statinius, jeigu tolesnis jų naudojimas kelia pavojų aplinkiniams). Administracijoje yra sudaryta komisija, kuri nuolat tikrina pastatų būklę, sudaro apleistų nekilnojamo turto objektų sąrašus. Įtrauktiems į sąrašus statiniams taikomas didesnis nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, kuris nustatomas savivaldybės tarybos sprendimu. Tokiu būdu galime priversti savininkus prisiminti, jog jie turi turto, kuriuo būtina rūpintis“, – susirinkusius informavo administracijos direktorė Vida Rekešienė.

 

Gyventojai išsakė pageidavimus dėl Pieštvėnų gatvės apšvietimo „Bendromis Seredžiaus seniūnijos ir savivaldybės administracijos pastangomis ieškosime būdų kaip šią problemą būtų galima išspręsti. Manau, kad šiais metais mums pavyks šią gatvę apšviesti“, – sakė administracijos direktorė atkreipdama dėmesį ir į gyventojų prašymus asfaltuoti gatves. „Gatvių tvarkymo poreikis yra labai didelis, gauname tikrai nemažai gyventojų prašymų, tačiau turime suprasti, kad visų poreikių negalime iš karto patenkinti. Atsiranda vis nauji asfaltavimo reikalavimai, didėja rangos darbų kainos“, – informavo administracijos direktorė.

 

Išsakyti pageidavimai ir dėl Klausučių gyvenvietėje esančio pėsčiųjų tako vedančio link autobusų stotelės. Kadangi girdėjosi įvairių nuomonių dėl stotelės perkėlimo į kitą vietą, meras pasiūlė detaliau šį klausimą aptarti bendruomenių susirinkimuose ir kreiptis į Jurbarko rajono savivaldybės eismo saugumo komisiją.

 

Gyventojai teiravosi, kokiais kriterijais vadovaujantis vertinami bendruomenių projektai. „Visoms bendruomenėms, kurios teikė projektus, skyrėme kofinansavimą. Klausučių bendruomenė ne išimtis. Noriu pabrėžti, kad visi bendruomenių prašymai vertinami atsakingai, o sumos skiriasi todėl, kad ne visos prašo maksimalios sumos. Visada rėmėme bendruomenes ir toliau remsime“, – pabrėžė meras. Mero pavaduotojas Saulius Lapėnas informavo, kad 2017 metais parama buvo suteikta 49 rajono bendruomenių projektams, kurių paramos suma siekė daugiau kaip 60 tūkst. Eur .

 

 

Kiti susitikimai su seniūnijų bendruomenėmis, numatomi pagal žemiau pateiktą grafiką:

 

Seniūnija

Susitikimo su gyventojais vieta

Susitikimo data ir laikas

Juodaičių seniūnija

Juodaičių seniūnijos salė

2018-03-08 16 val.

Veliuonos seniūnija

Kultūros centro salė

2018-03-12  17 val.

Raudonės seniūnija

Raudonės seniūnijos salė

2018-03-14  12 val.

Skirsnemunės seniūnija

Mokyklos salė

2018-03-14  17 val.

Eržvilko seniūnija

Kultūros centro salė

2018-03-19  16 val.

Rutkiškių bendruomenės namuose

2018-03-19  14 val.

Girdžių seniūnija

Girdžių seniūnijos salė

2018-03-20  17 val.

Jurbarkų seniūnija

Vertimų bendruomenės namuose

2018-03-21  14 val.

Jurbarkų seniūnijos salė

2018-03-21  17 val.

Šimkaičių seniūnija

Šimkaičių seniūnijos salė

2018-03-22  15 val.

Jurbarko miesto seniūnija

Jurbarko miesto seniūnijos salė

2018-03-26  17.30 val.

 

 

 

Vizitas Klausučių Stasio Santvaro pagrindinėje mokykloje. 

 

 

 

Susitikimas su Klausučių bendruomenės nariais.

 

 

 

 Susitikimas su Klausučių bendruomenės nariais.

 

 

 

 Susitikimas su Seredžiaus bendruomene.

 

 

 

Susitikimas su Seredžiaus bendruomene.

 

 

 

 Susitikimas su Seredžiaus bendruomene.

 

 

 

 Susitikimas su Seredžiaus bendruomene.

 

 

 

 

 

Lina Lukošiūtė, Tarybos ir mero sekretoriato specialistė viešiesiems ryšiams

 

 

 

 

 
  Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.