Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
STEBIMŲ MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ HIGIENOS NORMOS REIKALAVIMUS ATITINKA
2019-06-06  

 

   

Informuojame, kad 2019 m. gegužės 29 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai pakartotinai buvo paėmę vandens mėginių pavyzdžius iš Nemuno upės prie Jurbarko. Gauti vandens mikrobiologinių tyrimų rezultatai parodė, kad Nemuno upės prie Jurbarko vandens kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, keliamus maudyklų vandens kokybei, ir nekėlė grėsmės žmonių sveikatai (žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius leidžiamų normų neviršijo).


Savivaldybė informaciją dėl stebimų maudyklų vandens kokybės tyrimų skelbia savo interneto svetainėje, Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro interneto svetainėje bei šią informaciją pateikia Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui.
 2019 m. birželio 5 d. per LNK televiziją buvo pateikta klaidinga informacija dėl Nemuno upės prie Jurbarko vandens kokybės, esą Nemuno upės vanduo ties Jurbarku neatitinka higienos normos reikalavimų – padidėjęs žarninių lazdelių kiekis.


 2019 m. birželio 6 d. buvo kreiptasi raštu į Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrą dėl visuomenei pateiktos klaidinančios informacijos.

 Žemiau pateikiame iš Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro 2019 m. birželio 6 d. raštu gautą informaciją:

 „Atsakant į Jūsų laišką dėl techninės klaidos per žiniasklaidą buvo paviešinta ne visa Jūsų savivaldybės teikta informacija. Šiuo metu informacija, gauta iš Jurbarko savivaldybės, patalpinta į Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinę svetainę adresu: http://www.smlpc.lt/lt/aplinkos_sveikata/maudyklos/maudyklu_vandens_kokybe_2019_m.html (žiūrėti xls lentelę), LNK žurnalistė informuota apie gautus paskutinius Nemuno upės ties Jurbarku rezultatus ir šios dienos vakaro žiniose bėgančioje eilutėje turėtų būti pranešta patikslinta informacija. Labai atsiprašome dėl visuomenei pateiktos nepilnos informacijos.“
 

 2019 m. birželio 3 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai paėmė vandens mėginių pavyzdžius iš Nemuno upės prie Jurbarko, Nemuno upės prie Šilinės, Jurbarko karjero (Muitinės g., Jurbarkas), Mituvos užtvankos (Užtvankos g., Jurbarkų sen.).Gauti vandens mikrobiologinių tyrimų rezultatai parodė, kad vandens telkinių kokybė atitiko higienos normos reikalavimus, keliamus maudyklų vandens kokybei, ir nekelia grėsmės žmonių sveikatai (žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius leidžiamų normų neviršijo). Būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas, ar ne. Maudantis mikroorganizmais užterštame vandenyje galima susirgti odos, akių, ausų, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, o nurijus tokio vandens – gresia virškinamojo trakto ligos.

 

2019 m. birželio 17 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai paims vandens mėginių pavyzdžius iš Nemuno upės prie Jurbarko, Nemuno upės prie Šilinės, Jurbarko karjero (Muitinės g., Jurbarkas), Mituvos užtvankos (Užtvankos g., Jurbarkų sen.). Apie gautus vandens tyrimų rezultatus informacija bus pateikta iki 2019 m. birželio 25 d.

 

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos
 savivaldybės gydytoja (vyriausioji specialistė)
 Gražina Sutkuvienė

Nuotrauka iš Etaplius.lt

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Daivaras Rybakovas
pirmadieniais 10-12 val.
  
Administracijos direktorius

 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.