Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ
 Posėdžiai
 POSĖDŽIŲ ĮRAŠAI
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO VIZITAS
2019-05-13  
   

Gegužės 10 d. Jurbarko rajono savivaldybėje apsilankė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Kartu su ministru atvyko jo komanda, o prie jų prisijungė Seimo narys Ričardas Juška. Atvykusius svečius priėmė Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Daivaras Rybakovas, Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius vedėja Rūta Vančienė, kuri laikinai eina administracijos direktoriaus pareigas, ir Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas Martynas Kursevičius, pavaduojantis Žemės ūkio skyriaus vedėją.Pradėdamas susitikimą su Jurbarko rajono žemdirbiais ir savivaldybės vadovais, ministras Giedrius Surplys visus supažindino su Žemės ūkio ministerijoje ar jai pavaldžiose įstaigose dirbančiais į susitikimą kartu atvykusiais specialistais, pristatė parengtą „Baltąją knygą“, kurioje aprašyti Nacionalinės politikos iššūkiai, uždaviniai ir veiksmai iki 2030 m. žemės ūkio srityje, ir papasakojo, su kokiais žemės ūkio plėtros iššūkiais tenka susidurti. Ministras atviravo, jog strategiją rengti padėjo ne vien ministerijų specialistai, mokslininkai, bet ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos. Anot jo, ši Žemės ūkio ir kaimo plėtros strategija nurodys galimus variantus, kurie pokyčiai Lietuvos žemės ūkyje įvyks iki 2030 metų.


Susitikimo metu Ministras pristatė nemažai naujovių, kurios lauks ūkininkų. Buvo kalbėta apie šiuo metu aktualias Europos Sąjungos paramos galimybes žemdirbiams, pranešė apie melioracijos atnaujinimo strategiją, kurioje numatoma atiduoti visus didesnius nei 125 mm diametro rinktuvus žemės sklypų savininkams (planuojama atnaujinti visus Lietuvos melioracijos statinius atnaujinti per 15 metų), ragino žemdirbius kurti melioracijos statinių naudotojų asociacijas ir teikti paraiškas pagal priemonę „Parama žemės ūkio vandentvarkai“, kalbėjo apie šiais metais savivaldybes pasieksiančias lėšas kelių asfaltavimui, kurias savivaldybės galės panaudoti savo nuožiūra, informavo apie numatomas lėšas Tauragės regionui, kurios būtų skirtos perdirbimo įmonių (gamyklų) steigimui, pagal šią priemonę įsisteigti regione galės 1-2 tokios perdirbimo įmonės. Taip pat Ministras kalbėjo apie tiesiogines išmokas ūkininkams, pieno supirkimo kainas, lėšas nukentėjusiems nuo sausrų ir šalnų. Giedrius Surplys atsakė į kitus Savivaldybės ūkininkams aktualius klausimus bei skyrė laiko užduoti klausimus asmeniškai.


Vizito pabaigoje ministras apdovanojo nusipelniusius Jurbarko rajono žemdirbius. Padėkos raštu Už netradicinės žemės ūkio šakos vystymą, apdovanota Vitalija Bendziuvienė, kuri likvidavusi laikytas pienines karves jas pakeitė alpakomis ir šiuo metų jų augina apie 50 bei vykdo alpakų vilnos perdirbimą ir gamina įvairią produkciją iš jos.


Už žemės ūkio produkcijos perdirbimą apdovanoti Jolanta ir Raimundas Pelcikiai, kurie perdirba apie 200 kg pieno per parą ir pagamina 14 rūšių produkcijos.


Už bendruomeniškumą apdovanoti Aldona ir Edmundas Štulai, kurie yra aktyvūs Skirsnemunės seniūnijos ir rajono bendruomenės nariai, užsiima kalvystės amatu, o jų pagaminta produkciją galima pamatyti parodose ir mugėse.


Taip pat apdovanoti Vida ir Raimundas Girdžiai, Šimkaičių seniūnijos Vadžgirio miestelio ūkininkai, aktyviai dalyvaujantys Vadžgirio bendruomenės gyvenime, pavyzdingai ūkininkaujantys ir besitvarkantys savo sodyboje.


Taip pat buvo apdovanoti savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus darbuotojai Danutė Naujokienė ir Vincentas Pocius, kurie yra puikūs savo srities specialistai.
Tarybos ir mero sekretoriatas

 

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Daivaras Rybakovas
pirmadieniais 10-12 val.
  
Administracijos direktorius
Raimundas Bastys
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Leonas Greičius
trečiadieniais 10-12 val. 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.