Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ KOMISIJOS POSĖDYJE APSVARSTYTOS GRĖSMĖS
2018-02-13  
  

Afrikinis kiaulių maras, tuberkuliozės protrūkis, gripo epidemija, pasirengimas galimam pavasariniam potvyniui, savivaldybės ūkio subjektų civilinė saugos būklė ir gaisrų prevencija – tai aktualiausi šių dienų klausimai, kuriuos svarstė Jurbarko rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos nariai vasario 7 d. vykusiame posėdyje. PLINTA AFRIKINIS KIAULIŲ MARAS

 

Jurbarko valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius Algirdas Pocius informavo, kad nuo 2018 metų pradžios Lietuvoje afrikinis kiaulių maras nustatytas 284 vietose 712 šernų (613 nugaišusiems ir 99 sumedžiotiems). Visos šernų gaišenos ir skerdenos sunaikintos. Šiais metais afrikinis kiaulių maras nustatytas ir kitose Europos valstybėse Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Ruminijoje.

 

„Jurbarko rajone afrikinis kiaulių maras nustatytas 70 nugaišusių šernų ir 8 sumedžiotiems. Jurbarko rajonas yra patekęs į antrąją afrikinio kiaulių maro zoną (jai priklauso tie rajonai, kuriuose liga buvo nustatyta šernams). 2018 m. vasario 1 d. Europos komisijos sprendimu ši zona buvo išplėsta. Į antrą afrikinio kiaulių maro zoną patenka Girdžių, Jurbarko miesto, Jurbarkų, Juodaičių, Raudonės, Seredžiaus, Veliuonos, Skirsnemunės ir Šimkaičių seniūnijos. Pirmojoje zonoje (tai teritorija, esanti aplink užkrėstas zonas ir kaimynystėje) lieka tik Eržvilko, Smalininkų ir Viešvilės seniūnijos“, – su situacija Jurbarko rajone supažindino A. Pocius.

 

Jurbarko valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius informavo, kad kontrolė ir stebėsena išplėstoje antrojoje zonoje intensyviai vykdoma bendradarbiaujant su medžiotojų būreliais, kurių nariai šiais metais sumedžiojo 242 šernus (107 užkrėstoje zonoje ir 135 likusiuose būreliuose) iš kurių 123 šernų patelės. Ankščiau jų buvo skaičiuojama vienetais.

 

Lietuvoje jau keletą metų taikomos įvairios priemonės šernų populiacijos gausai kontroliuoti ir ligos plitimui pristabdyti. Viena tokių priemonių – išmokos už sumedžiotas vyresnes nei 2 metų amžiaus šernų pateles. Pasak A. Pociaus, medžiotojams už sumedžiotas šernų pateles skiriama 100 eurų išmoka.

 

„Kiaulių maras plinta ne tik laukinėje faunoje – skelbiama apie ligos židinius ir kiaulių laikymo vietose, todėl pagrindiniu prioritetu išlieka biologinio saugumo priemonių įdiegimo kontrolė kiaulių laikymo vietose. Laikytojai bus ne tik tikrinami, bet ir mokomi, konsultuojami, kaip sumažinti riziką kiaulėms užsikrėsti afrikinių kiaulių maru. Negalintiems įgyvendinti biologinio saugumo priemonių, bus reikalaujama paskersti kiaules“, – akcentavo A. Pocius. Taigi, norintys laikyti kiaules smulkiuose ūkiuose biosaugos reikalavimus privalės įgyvendinti visu šimtu procentų iki 2018 m. gegužės 1 d., o to nepadarę privalės pasiskersti kiaules iki šiltojo periodo – birželio mėnesio.

 

„2017 metais smulkiųjų kiaulių ūkių deklaruota ir patikrinta 833 su 2 776 kiaulėmis. Šiai dienai deklaruotos 467 kiaulių laikymo vietos. Todėl prašau seniūnijų seniūnų paraginti gyventojus deklaruoti ūkius. Kiaulių judėjimas privalo būti deklaruojamas. Tai reiškia, kad visos įsigyjamos ir į ūkį parvežamos kiaulės privalo būti su lydimaisiais dokumentais (veterinarijos pažymėjimu ir gyvūnų gabenimo važtaraščiu) bei paženklintos į ausis. Įsigytus paršelius, parduodamas ar paskerstas savoms reikmėms kiaules, kiaulių laikytojai privalo deklaruoti per 7 kalendorines dienas užpildant GŽ-2 formą“, – sako inspektorius.

 

Ektremalių situacijų komisijos nariai bei kiti posėdyje dalyvavę įmonių ir įstaigų vadovai, seniūnai išreiškė susirūpinimą dėl afrikinio kiaulių maro komerciniuose kiaulininkystės ūkiuose. „Šį klausimą mūsų tarnybos atstovai kėlė Europos komisijos nariams dalyvaudami „Žaliojoje savaitėje“ Vokietijoje. Būtent Europos komisija ir turės priimti sprendimą dėl prekybos gyvomis kiaulėmis“, –  informavo inspektorius.

 

Komisijos narių nuomone, informacija apie afrikinių kiaulių marą ir jo grėsmę turėtų būti transliuojama respublikiniu lygiu per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, kuri rengtų specialias laidas ir išaiškintų žmonėms, kaip elgtis. Jų nuomone tai tikrai būtų veiksminga priemonė kuo plačiau informuoti visuomenę. Ši informacija galėtų būti transliuojama net ir kelis kartus per dieną.

 

Saugokite savo ūkį nuo afrikinio kiaulių maro (ATMINTINĖ)

 


 

TUBERKULIOZĖS PROTRŪKIS

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamento Jurbarko skyriaus vedėja Jolita Lapėnienė informavo, jog sergamumas tuberkulioze yra gan didelis. „Šių metų pradžioje sulaukėme didelio žiniasklaidos dėmesio, kai buvo išaiškintas tuberkuliozės atvejis Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje. Tuberkuliozė buvo diagnozuota vienai mergaitei. Ši žinia sukėlė didelį nerimą ne tik mokytojams, mokiniams ir jų tėvams, bet ir visiems rajono gyventojams. Gavę informaciją iš karto skubiai reagavome ir nuvykome į mokyklą. Mūsų specialistai atrinko per 160 kontaktinių asmenų bendravusių su susirgusia mokine. Iš šio skaičiaus atrinkome tik tuos asmenis, kurie turėjo artimą kontaktą – bendraklasius ir mokytojus. Iš 160 kontaktinių asmenų 98 asmenys jau profilaktiškai pasitikrino sveikatą dėl tuberkuliozės susirgimo. Papildomai dar 20 asmenų savanoriškai pasitikrino sveikatą dėl šios ligos susirgimo“, – apie susidariusią situaciją kalbėjo J. Lapėnienė.

 

J. Lapėnienės teigimu, profilaktinį asmenų sveikatos patikrinimą planuojama baigti šį mėnesį. Atsižvelgiant į tai, kad Jurbarko rajone paskelbta gripo epidemija, šis profilaktinis sveikatos patikrinimas gali užsitęsti dėl mokinių ir mokytojų sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Sergantiems asmenims negalima atlikti kai kurių tyrimų tuberkuliozės susirgimui nustatyti.

 

„Tikrai galiu patikinti, kad kol kas iš visų profilaktiškai patikrintų asmenų naujų susirgimo tuberkulioze atvejų gimnazijoje nenustatyta. Teigiamą tuberkulino mėginio reakcija dar nereiškia, kad asmuo serga tuberkulioze. Tai gali būti tiesiog alerginė ar kita organizmo reakcija į mėginį“, – sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamento Jurbarko skyriaus vedėja.

 

J. Lapėnienė sako, kad tuberkuliozės liga gali paliesti visas gyventojų grupes. Tuberkuliozės mikobakterijos į žmogaus organizmą gali patekti iš ligos sukėlėjų nešiotojų įvairioje aplinkoje, pavyzdžiui gatvėje, prekybos centruose ir kitose vietose. Bet tiktai apie 10 procentų asmenų nešiojančių tuberkuliozės mikobakteriją gali susirgti šia liga.

 

„Žmogus dažniausiai suserga tuomet, kai organizmo imunitetas yra nusilpęs. Tai iššaukia nuolatinis stresas, įtampa, nuovargis, nepilnavertė mityba, miego trūkumas, lėtinės ligos, nesaikingas alkoholio vartojimas, rūkymas, prasta asmens ir aplinkos higiena. Tuberkuliozės susirgimą galima įtarti, kai tris savaitės ir ilgiau užsitęsęs kosulys, skrepliavimas su kraujo priemaišomis, silpnumas, nuovargis, karščiavimas, naktinis prakaitavimas. Esant tokiems sveikatos sutrikimams būtina kreiptis į šeimos gydytoją. Kasmet Jurbarko rajone nustatoma nuo 5 iki 15 naujų susirgimų atvira tuberkulioze atvejų. Šiais metais jau diagnozuoti du nauji atvejai susirgimų atvira plaučių tuberkulioze.

 

Svarbiausios tuberkuliozės profilaktikos priemonės: tinkamas patalpų vėdinimas bei paviršių valymas drėgnu būdu; imuninės sistemos stiprinimas: sveikai maitintis, laikytis tinkamo darbo ir poilsio režimo; dažniau būti gryname ore, didinti fizinį aktyvumą, vengti žalingų įpročių ir streso; profilaktiniai naujagimių skiepijamai nuo TB gimdymo skyriuose 23 gyvenimo parą; profilaktiniai patikrinimai dėl TB prieš pradedant dirbti ir kasmet dirbant pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarką darbuotojams, dirbantiems maisto gamyboje, sveikatos priežiūros srityje, vaikų mokymo ir auklėjimo srityje, paslaugų teikimo gyventojams srityse ir kitose veiklos srityse, šiems darbuotojams kasmet turi būti atliekama dviejų krypčių krūtinės ląstos rentgenograma; kasmetinis 7 metų amžiaus ir rizikos grupėms priklausančių vaikų (bendraujančių su sergančiais TB šeimoje ar kolektyve, sergančiais lėtinėmis ligomis ir kt.) tikrinimas tuberkulino testais.  

 

„Noriu atkreipti visų dėmesį į tai, kad be pagrindo negalima skleisti klaidingos informacijos apie nepatikslintus ligos atvejus ir kelti paniką visuomenėje. Bet kokia gauta informacija privalo būti išsamiai patikrinta“, – sako J. Lapėnienė.

 PASKELBTA GRIPO EPIDEMIJA

 

„Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. vasario 6 d. įsakymu Nr. O1-156 Jurbarko rajone nuo 2018 m. vasario 6 d. paskelbta gripo epidemija“, – posėdyje informavo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja (vyriausioji specialistė) Gražina Sutkuvienė. Buvo pateikta informacija, kad 5-ąją 2018 metų savaitę Jurbarko rajone sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, lyginant su 4-ąja 2018 metų savaite, padidėjo nuo 185,62 atv./10 000 gyventojų iki 199,31 atv./10 000 gyventojų ir pasiekė epideminį lygį.

 

„Gripo epideminis laikotarpis skelbiamas, kai sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro 30 procentų visų registruotų gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų susirgimų atvejų“ – sakė G. Sutkuvienė ir informavo apie epidemijos laikotarpiu rekomenduojamas laikytis gripo plitimą ribojančias priemones.

 

G. Sutkuvienės informavo, kad rekomenduojama vengti masinių susibūrimų vietų. Didesnį dėmesį reikėtų atkreipti į uždaras patalpas, kuriose vyksta renginiai. Dėl renginių organizavimo ir jų vedimo viešose atvirose vietose atitinkamus sprendimus turėtų priimti jų organizatoriai.

 

 


PASIRENGIMAS PAVASARINIAMS POTVYNIUI

 

Potvynius Lietuvoje sukelia liūtys, sparčiai tirpstantis sniegas, upių poplūdžiai keldami grėsmę gyventojų sveikatai, gyvybei ir jų turtui. „Tikėkimės, kad šiais metais potvynio nebus arba jis bus labai nedidelis, tačiau tam ruoštis vis tiek reikia. Šiuo metu yra stebimas vandens lygio kilimas. Kol kas jis yra normos ribose, todėl potvynio tikimybė nėra didelė“, – sako Jurbarko rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis civilinės ir darbo saugos specialistas Vidmantas Gliosas.

 

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė informavo apie savivaldybės pasiruošimo 2018 metų galimam potvyniui veiksmų planą, pagal kurį bus imtasi visų numatytų prevencinių priemonių, kad prasidėjus potvyniui gyventojams nebūtų padaryta didelės žalos.

 

 

 

DARBAS GAISRŲ PREVENCIJOS SRITYJE

 

Posėdyje dalyvavęs Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Statkus apžvelgė situaciją gaisrų prevencijos srityje. Jis įvardijo pagrindines gaisrų kilimo priežastis: tai neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi, elektros įrangos įrengimo ir pastatų elektros instaliacijos gedimai.

 

„Dėl gaisrų prevencijos kartu su Jurbarko rajono seniūnijų socialiniais darbuotojais vykdėme akciją „Kūrenkime saugiai“, kurios metu aplankėme socialiai remtinas, daugiavaikes šeimas, kitus rajono gyventojus. Jų gyvenamuosiuose būstuose sumontavome Jurbarko rajono savivaldybės administracijos nupirktus autonominius dūmų jutiklius. Praėjusiais metais rajono gyventojams jų išdalinome 68“, – informavo T. Statkus.

 

Pasak Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko, nuo 2018 metų gegužės 1 d. visuose būstuose privalės būti įrengti autonominiai dūmų jutikliai, to reikalaus teisės aktai. „Noriu informuoti, kad tikrai niekas nebaus tų žmonių, kurie iki gegužės 1-osios autonominių dūmų jutiklių įsigyti nesuspės. „Nuo 2018 m. vasario 1 d. pradėjome vykdyti prevencinę akciją „Gyvenkime saugiai“, kurios metu lankome rajono gyventojus, kalbamės apie autonominių dūmų jutiklių įrengimą, teikiame patarimus. Šia akcija siekiame šviesti visuomenę siekiant sumažinti žuvusiųjų gaisruose skaičių“, – sakė T. Statkus.

 

 

 

SAVIVALDYBĖS ŪKIO SUBJEKTŲ CIVILINĖS SAUGOS BŪKLĖ

 

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis civilinės ir darbo saugos specialistas Vidmantas Gliosas kalbėjo apie Jurbarko rajono savivaldybės administracijos, ūkio subjektų ir kitų įmonių civilinės saugos būklę. Supažindindamas su 2017 metų veikla civilinės saugos srityje, V. Gliosas apžvelgė dažniausiai pasitaikančius tikrinamų civilinės saugos sistemos ūkio subjektų trūkumus.

 

„Praėjusiais metais patikrinti aštuoni ūkio subjektai: septynios ugdymo įstaigos ir Jurbarko kultūros centras. Visiems suteikta metodinė parama ir duoti atitinkami nurodymai, todėl savivaldybės teritorijoje esančių institucijų ir įstaigų civilinės saugos būklę siūloma vertinti patenkinamai“, – posėdžio metu informavo specialistas. Tam pritarė Ekstremalių situacijų komisija.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lina Lukošiūtė, Tarybos ir mero sekretoriato specialistė viešiesiems ryšiams


 

 

 

 

 
  Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.