Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖJE VEIKS MOBILAUS LAIŠKININKO PASLAUGOS
2019-11-04  
   

Jurbarko savivaldybėje savivaldybės vadovai ir seniūnai susitiko su AB „Lietuvos paštas“ atstovais, tinklo padalinio vadovu Jonu Sadausku ir korporatyvinių reikalų departamento vadove Vaida Budriene. Susitikimo metu pristatytas mobilaus laiškininko paslaugų teikimo modelio etapas, kurio metu Jurbarko rajone kiekvieno gyventojo namus pasieks mobilus laiškininkas, atvažiuojantis automobiliu.

Jurbarko rajono savivaldybė laikosi nuoseklios pozicijos – nepritarti vykdomam pašto pertvarkymui. „Nepritarėme ir nepritarsime pertvarkoms, dėl kurių gali nukentėti gyventojų interesai. Tačiau darysime viską, kad tiek seniūnai, tiek Jurbarko rajono gyventojai, vykstant pokyčiams, apie pertvarką gautų pačią aktualiausią informaciją“, - teigia Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.  Todėl toliau pateikiamas tekstas, parengtas AB „Lietuvos paštas“.


 

Šių metų vasarą pradėtas vykdyti antras mobilaus laiškininko paslaugų teikimo modelio etapas, kuris veikia jau 2 metus 12-oje Lietuvos savivaldybių ir yra itin vertinama jų klientų. Tyrimų bendrovės SIC atlikta mobilaus laiškininko paslaugomis besinaudojančių gyventojų apklausa parodė, kad net 73 proc. apklaustųjų tokią paslaugą rekomenduotų jos neturintiems regionams.

 

Be minėtų 12 rajonų, nuo š.m.  spalio 1 d. mobilus laiškininkas pradėjo veikti  dar 5-iuose rajonuose (Varėna, Ukmergė, Ignalina, Telšiai,  Zarasai), nuo lapkričio 5 d. dar 5-iuose (Alytus, Pasvalys, Švenčionys, Šakiai, Širvintos), o nuo gruodžio 2 d. – 7-iuose (Jurbarkas, Kėdainiai, Marijampolė, Plungė, Tauragė, Vilkaviškis, Klaipėda).

 

 AB „Lietuvos paštas“ ketina suteikti visas reikiamas paslaugas, kurias atlikdavo pašto skyriai. Lietuvos pašto atstovai tvirtina, kad ši pertvarka patogi gyventojams ir pašto skyrių darbuotojams, kuriems bus sudarytos palankios sąlygos dirbti bei užsidirbti. Rajone veiks 14 mobiliųjų laiškininkų, aptarnaujančių savo apylinkes. Mobilaus laiškininko iškvietimas visiems gyventojams bus NEMOKAMAS. Planuojama, kad ši, paštą dar labiau priartintini prie gyventojų, paslauga visoje Lietuvoje bus įdiegta iki 2020 m. vasario 28 d.


Jurbarko rajone pertvarkos vyks 16 paštų:

 1. Eržvilko paštas
 2. Juodaičių paštas
 3. Girdžių paštas
 4. Raudonės paštas
 5. Seredžiaus paštas
 6. Skirsnemunės paštas
 7. Šimkaičių paštas
 8. Vadžgirio paštas
 9. Viešvilės paštas
 10. Žindaičių paštas
 11. Akmeniškių paštas
 12. Klausučių paštas
 13. Kartupių paštas
 14. Lybiškių paštas
 15. Stakių paštas
 16. Volungiškės paštas

 

Nepertvarkomi rajone lieka 4 paštai: Jurbarko, Smalininkų, Veliuonos ir Jurbarkų.

 

Įgyvendinus mobilaus laiškininko projektą, kaimiškų vietovių paštai yra pertvarkomi, miesto paštai lieka nepakitę. Įvedus mobilaus laiškininko pašto paslaugų tiekimo modelį 1 metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad gyventojai priprastų prie pokyčių: be mobilaus laiškininko  jų miestelyje veiks ir įprastas paštas. Tiesa, jis dirbs trumpiau, jo patalpose tam tikromis valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas.

 

Labai svarbu pabrėžti, kad mobilus laiškininkas yra kur kas labiau socialiai orientuota pašto  paslauga, nei dabar veikiantis modelis. Įgyvendinus šį projektą, klientai lengviau gaus pašto paslaugas, nes patiems nebereikės eiti į pašto skyrių – laiškininkas atvažiuos pas juos į namus. Todėl senyvo amžiaus žmonės, kurie prašydavo kaimynų, artimųjų nuvažiuoti į paštą atlikti tam tikrų paslaugų, dabar galės tapti kur kas labiau „nepriklausomi“ ir paštą patys kada nori išsikviesti į namus.

 

Kaip išsikviesti mobilųjį laiškininką?

 

Mobilųjį laiškininką išsikviesti į namus galima dėl visų pašto paslaugų: norint išsiųsti laišką ar siuntinį, registruoti siuntą ar pageidaujant, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai. Taip pat per mobilų laiškininką galima užsakyti  leidinių prenumeratą, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas.

 

Norint išsikviesti mobilų laiškininką, reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu info@post.lt ir operatorius užregistruos iškvietimą. Laiškininko iškvietimas nieko NEKAINUOJA. Prieš atvykdamas laiškininkas klientui pasiskambins, kad planuojamu laiku jis būtų namuose.

 

Pokyčiai darbuotojams

 

Mobiliu laiškininku paslaugos įdiegimu siekiama didinti pašto paslaugų prieinamumą ne tik Lietuvos kaimo gyventojams, bet ir gerinti sąlygas pašto darbuotojams. Darbuotojai vietoj to, kad dabar kaimo paštuose dirba apytiksliai 0,63 etato, dirbs beveik pilnu etatu (0,93). Taip pat jiems, dirbant mobiliaisiais laiškininkais kils ir alga. Vidutiniškai Lietuvos pašto laiškininkui atlygis pakils apie 200 eur. Taip pat reikia pabrėžti, kad mobilieji laiškininkai visi be išimties važinėja ir važinės tarnybiniu automobiliu. Be tarnybinio automobilio šis modelis neįdiegiamas. Automobiliai jau yra. 17 rajonų mobilūs laiškininkai jais jau važinėja, visi nauji pradedantys taip pat juos gauna.

 

Daugiau informacijos galite rasti šiuose straipsniuose:

Tyrimas: į namus geriau – 73 proc. gyventojų mobilaus laiškininko paslaugą rekomenduotų kitiems:

https://www.xn--lietuvospatas-kuc.lt/lt/apie-mus/naujienos/tyrimas-i-namus-geriau-73-proc-gyventoju-mobilaus-laiskininko-paslauga

 

88 tarnybiniai automobiliai pasieks mobilius laiškininkus:

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/88-tarnybiniai-automobiliai-pasieks-mobilius-laiskininkus-663-1152452

 

 

 

 

 

 

Tarybos ir mero sekretoriato,

AB „Lietuvos paštas“ informacija

 

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Daivaras Rybakovas
pirmadieniais 10-12 val.
  
Administracijos direktorius
Raimundas Bastys
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.