Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
ĮVYKO KONFERENCIJA „KOKS MŪSŲ NEMUNAS IR GYVENIMAS PANEMUNĖSE“
2019-06-20  
   

2019 m. birželio 18 d.  įvyko konferencija ir diskusija „Koks mūsų Nemunas ir gyvenimas Panemunėse“. Šios konferencijos organizatoriai – Lietuvos kultūros politikos institutas, Jurbarko rajono savivaldybė ir Jurbarko rajono viešoji biblioteka. Susitikimo vadovai – Jurbarko r. savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė Lina Lukošienė ir Lietuvos kultūros politikos instituto direktorius Antanas Staponkus.


 

 

Konferencijoje aptartos temos: „Nemuno upės ir jos intakų vandenų apsauga ir tinkamas naudojimas“, „Panemunių gamtos išteklių ir kultūros paveldo vertybių reikšmė ir apsauga“, „Gamtos ištekliai ir kultūros paveldo vertybės – Panemunės gyventojų ekonominės, socialinės ir kultūrinės gerovės kūrimo pamatas“.

Susitikimo metu diskutuota apie didžiosios Lietuvos upės Nemuno vandenų apsaugą. Antanas Staponkus pristatydamas renginį Nemuną įvertino kaip mūsų krašto puošmeną, labai didelį istorijos paveldą, kuris žmonėms labai reikalingas ir laivyba jį galėtų atgaivinti. Konferencijoje dalyvavo Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėja Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė, kuri kalbėjo, apie tai, kaip pagyvinti vandenų tinklą ir supaprastinti vandens laivybą. Vidaus vandenų kelių direkcijos generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas pranešime „Vidaus vandenų kelių būklė ir perspektyvos“ pristatė vidaus vandenų transporto privalumus, krovininės laivybos galimybes Jurbarko krašte, VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos planus, skatinančius laivybą Nemuno upe, gilinosi į problemas ir galimus sprendimus siekiant atgaivinti laivybą. Kęstutis Kilkus, Vilniaus Universiteto gamtos mokslų profesorius, pasisakė apie mokslininkų skolą Nemunui. Lietuvos gamtos fondo aplinkosaugos ekspertas Nerijus Zableckis pranešime „Žemės ūkis – Nemuno draugas ar priešas“ aptarė tausaus ūkininkavimo veiklos skatinimą, siūlė atkurti apleistas pelkes ir durpynus bei įrengti pažintines infrastruktūras. LR kultūros ministerijos Kultūros paveldo departamento Tauragės skyriaus vadovas Vidas Narbutas pristatė temą „Kultūros paveldo objektai palei Nemuną“.

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, apibendrindamas konferenciją, pasidžiaugė jos svarba ir pranešimų aktualumu.

 

Jurgita Paškauskė

Jurbarko rajono savivaldybės Tarybos ir mero sekretoriatas

Viešųjų ryšių specialistė

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Daivaras Rybakovas
pirmadieniais 10-12 val.
  
Administracijos direktorius

 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.