Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ VADOVAI RINKOSI DAUGIAU SUŽINOTI APIE ESTIJOS IR SUOMIJOS MOKYKLAS
2019-05-10  

 

 

2019 m. gegužės 8 d. Jurbarko rajono savivaldybės administracijos mažojoje salėje įvyko Jurbarko rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarimas.

Pagrindinis dviejų valandų trukmės pasitarimo tikslas buvo supažindinti įstaigų vadovus su 2019 m. kovo 10-16 d. vykusios projekto „Lyderių laikas 3“ (Projektas) stažuotės Suomijoje ir Estijoje „Įvairūs mokyklų ir savivaldybių bendradarbiavimo modeliai mokinių mokymosi pažangos užtikrinimo srityje“ rezultatais.Stažuotėje dalyvavę Projekto kūrybinės komandos nariai Lukas Bakšys (kūrybinės komandos vadovas), Jolita Jablonskienė, Jurgita Voroninienė, Alma Uznė ir Dainora Saulėnienė išsamiai pristatė visas Suomijoje ir Estijoje lankytas švietimo įstaigas, išskirtinius jų bruožus bei skirtumus lyginant su Lietuva. Susirinkimo dalyviai pristatymo metu aktyviai uždavinėjo klausimus, diskutavo. Dėmesio sulaukė lankytose Suomijos ir Estijos mokyklose labai skatinamas mokinių fizinis aktyvumas, ilgos pertraukos lauke vykstančios net blogu oru. Buvo daug kalbama apie patirtimi grįstą ugdymą, integruotas pamokas ir kt.

 

Stažuotės dalyviai susitikimo dalyviams pasiūlė keletą atrinktų pavyzdžių, kuriuos būtų galima jau dabar pritaikyti ir Jurbarko rajone:

 

1. Pasinaudoti tuo ką turime. Pagal Suomijoje matytą pavyzdį – projektą „Helsinkis mano klasė“ organizuoti patirtimi grįstų pamokų ciklą „Jurbarko rajonas mano klasė“. Pamokoms vesti į pagalbą aktyviai pasitelkti rajone veikiančias įstaigas (Panemunių regioninį parką, Jurbarko krašto muziejų, Užimtumo tarnybą, Turizmo ir verslo informacijos centrą ir t.t.) bei aktyviau išnaudoti rajono istorinius objektus;

2. Pasitikėjimas ir savivertė. Mokyklų ir mokinių pasitikėjimo ir savivertės stiprinimas (priimant mokyklos svečius iš kitų rajono švietimo įstaigų aprodant patalpas, veiklas, pristatant mokyklos gyvenimą).

3. Svarbi mokinių nuomonė. Apklausa ar direktoriaus pokalbis su mokiniais apie tai kaip jie vertina mokykloje dirbančius mokytojus.

4. Konsultacijos. Mokinių konsultacijos mokyklose nuo 8:00 iki 8:30 val.

5. Viešinimas. Aktyvesnis įvairių tolerancijos ugdymo renginių ir veiklų viešinimas.

6. Aktyvumo skatinimas, pertraukos ir pamokos lauke. Daugiau dėmesio skirti mokinių fiziniam aktyvumui ir pertraukoms lauke. Dažniau vykdant veiklas lauke šiltuoju metų laiku pratinti mokinius ir prie veiklų šaltesniu metu.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė pasitarimo pabaigoje atkreipė dėmesį į tai, kad mokyklų ugdymo planai neturi beveik pažodžiui atkartoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintų Bendrųjų ugdymo planų. Įstaigos bendradarbiaudamos su bendruomene turėtų aktyviau pritaikyti, adaptuoti Bendruosius ugdymo planus pagal savo poreikius ir susitartas veiklos kryptis. Mokyklos ugdymo planas yra dokumentas, kuriame mokyklos bendruomenė turi susitarti, kaip panaudos ugdymo procesui organizuoti skirtą laiką, kaip paskirstys ir perskirstys dalykams skiriamas valandas, kokiais koncentrais organizuos ugdymo procesą, kaip racionaliai išnaudos neformaliajam švietimui skirtą laiką ir jį integruos į formaliojo švietimo programas ir pan. Naujieji Bendrieji ugdymo planai suteikia galimybes planuoti ugdymo procesą taip, kad mokykla turėtų daugiau savarankiškumo sprendimų paieškoms, lankstesniam valandų panaudojimui ir išdėstymui, suteiktų daugiau laisvės mokytojams ir mokyklos bendruomenės santykius grįstų pasitikėjimu. Todėl pasak J. Jablonskienės ir šiandien turime nemažai įrankių leidžiančių priartėti prie visame pasaulyje vertinamų Suomijos ir Estijos švietimo sistemos pavyzdžių, kuriais galime pasinaudoti ir Lietuvoje.

 

Pasitarimo metu demonstruotas pateiktis ir daugiau informacijos apie Projektą Jurbarko rajone rasite „Lyderių laikas 3“ skiltyje. 

 


 

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Daivaras Rybakovas
pirmadieniais 10-12 val.
  
Administracijos direktorius

 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.