Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ
http://jurbarkas.lt/index.php?43101726
  • http://jurbarkas.lt/index.php?43101726

 ► SAVIVALDYBĖS TARYBA ◄
 ► RENGINIAI ◄
 ► COVID-19 INFORMACIJA ◄
KRŪTIES VĖŽIO PREVENCINĖ PROGRAMA

KRŪTIES VĖŽIO PREVENCINĖ PROGRAMA

Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto finansuojamos krūties vėžio prevencinės programos tikslas – atlikus mamografinį tyrimą 50-69 metų moterims, laiku diagnozuoti krūties vėžį ar ikivėžinius pakitimus.

Kiekviena moteris nuo 50 iki 69 metų gali nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio ar ikivėžinių pakitimų. Šio amžiaus moterys dažniausiai suserga krūties vėžiu, kuris gali būti visiškai išgydomas, jei yra nustatomas laiku.

Apie krūties piktybinių navikų profilaktiką bei mamografinį tyrimą 50-69 m. moteris informuos šeimos gydytojas ar terapeutas ir bendruomenės slaugytojas. Jums bus pasirašytinai įteiktas informacinis pranešimas, kviečiantis atvykti į gydymo įstaigą profilaktiškai pasitikrinti krūtis.

Jeigu jums 50-69 metai, galite ir pačios kreiptis į savo šeimos gydytoją ar terapeutą. Gavusios jo siuntimą išsitirti, turėtumėte atvykti į mamografą turinčią gydymo įstaigą. Kokia yra artimiausia mamografą turinti įstaiga, jus informuos gydytojas.

Mamografijos tyrimo atsakymą sužinosite iš savo šeimos gydytojo, kuriam atsakymą atsiųs mamogramas vertinanti įstaiga. Nemokamas mamografinis tyrimas gali būti atliekamas kas dveji metai.

Mamografija – paprastas ir saugus rentgeno tyrimas, leidžiantis stebėti, kas vyksta krūtyje. Tyrimas trunka kelias minutes ir nesukelia jokių nemalonių pojūčių. Prietaiso skleidžiama radiacijos dozė labai maža ir nepavojinga sveikatai.

Verta žinoti!

Sergamumas šia sunkia liga nuolat auga. Kasmet Lietuvoje užregistruojama apie 1300 naujų ligos atvejų. Lietuvoje, skirtingai nei kitose Europos Sąjungos šalyse, dažnokai nustatomas trečios ir ketvirtos stadijos vėžys. Kasmet dėl krūties vėžio miršta apie 600 moterų.

Daugiau kaip 95 proc. moterų, sergančių pirmos stadijos krūties vėžiu, visiškai išgydomos.Paskutinis atnaujinimas: 2015-10-16 11:32:10

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Daivaras Rybakovas
pirmadieniais 10-12 val.
  
Administracijos direktorius
Raimundas Bastys
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Leonas Greičius
trečiadieniais 10-12 val. 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.