Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ
http://jurbarkas.lt/index.php?43101726
  • http://jurbarkas.lt/index.php?43101726

 ► SAVIVALDYBĖS TARYBA ◄
 ► RENGINIAI ◄
 ► COVID-19 INFORMACIJA ◄
Gatvių pavadinimų suteikimas ir keitimas

 

 

 

GATVIŲ PAVADINIMŲ SUTEIKIMAS IR KEITIMAS
 

Pavadinimai gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikiami ir keičiami vadovaujantis šiais kriterijais:

1. kalbos taisyklingumo;

2. vietovardžių oficialumo ir normiškumo (išnykusių vietovardžių – tik normiškumo);

3. personalijų nuopelnų Lietuvos valstybės ar krašto istorijai, mokslui, menui, kultūrai, politikai ir kitoms visuomeninio gyvenimo sritims;

4. istorinio įvykio reikšmės Lietuvos valstybei;

5. pavadinimo atitikties visuomenėje priimtoms moralės normoms;

6. pavadinimas neturi trikdyti visuomenės saugumo, viešosios tvarkos, kurstyti tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos ir diskriminacijos

Savivaldybės taryba ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo teritorijų planavimo dokumento patvirtinimo suteikia jame numatytoms naujoms gatvėms pavadinimus.

 Savivaldybės vykdomoji institucija savivaldybės tarybai pateikia:

1. savivaldybės tarybos sprendimo dėl pavadinimo gatvei suteikimo ar keitimo projektą;

2. aiškinamąjį raštą, kuriame pagrindžiamas aprašo 1 punkte nurodytame sprendimo projekte teikiamų pasiūlymų tikslingumas;

3. gatvių išdėstymo planą topografiniame plane ar ortofotografinio ar topografinio žemėlapio ištraukoje, kuriame nurodytos gatvių ašinės linijos (fiksuojant pradžią, pabaigą ir posūkio taškus), esančios valstybinėje LKS-94 koordinačių sistemoje, ir numatomi gatvių pavadinimai.

Gatvių pavadinimų keitimas – bet koks gatvių pertvarkymas, dėl kurio pasikeičia gatvės geografinės charakteristikos, priklausomybė gyvenamajai vietovei, ilgis, pradžios, pabaigos ir posūkio taškai arba gatvės tipas ar vardas.

Gatvių pavadinimai keičiami:

1. keičiant gatvės vardą ar tipą;

1.2. keičiant gatvės geografines charakteristikas:

1.2.1. gatvė pratęsiama ar sutrumpinama;

1.2.2. pertvarkomi gatvės posūkio taškai (keičiama jos forma);

1.3. keičiant gatvės vardą ar tipą ir geografines charakteristikas; tokiu atveju:

1.3.1. vienai gatvės daliai pakeičiamos geografinės charakteristikos ir paliekamas buvęs gatvės vardas ar tipas, kitoms gatvės dalims suteikiami nauji vardai ar tipai;

1.3.2. visoms gatvės dalims suteikiami nauji vardai ar tipai;

1.3.3. sujungtai gatvei suteikiamas vienos iš buvusių gatvių pavadinimas;

1.3.4. sujungtai gatvei suteikiamas naujas pavadinimas;

1.4. gatvė panaikinama;

1.5. gatvės kompleksiškai pertvarkomos aprašo 16.1–16.4 punktuose nurodytais atvejais.

 
 

SUTEIKTŲ PAVADINIMŲ NURODYMAS GYVENAMOJOJE VIETOVĖJE
 

Gyvenamojoje vietovėje gatvės ženklinamos lentelėmis su gatvių pavadinimais, tvirtinamomis ant pastatų sienų (toliau – lentelės), užrašais ant pastatų sienų (toliau – užrašai) ar informaciniais ženklais, tvirtinamais prie metalinių stulpelių, įkastų žemėje (toliau – informaciniai ženklai).

Pastatų, statinių ir kitų objektų pavadinimai gali būti nurodomi stenduose, skyduose, lentelėse ir kt., kurie gali būti tvirtinami ant pastatų ar statinių sienų, šalia pastatų, statinių ar kitų objektų (toliau – pavadinimų lentelės).

 Gatvių, kurių pradžios, pabaigos ir posūkio taškų (ties sankryžomis) neįmanoma paženklinti lentelėse, pavadinimai nurodomi kelių ženklų įtvirtinimo standartus atitinkančiais informaciniais ženklais. Konkrečios informacinių ženklų tvirtinimo vietos šalia valstybinės ir vietinės reikšmės kelių turi būti suderintos su institucijomis, atsakingomis už saugaus eismo ir kelių priežiūrą.

Informaciniuose ženkluose, nurodančiuose gatvių pavadinimus sankryžose, gali būti nurodomi pastatų, jų kompleksų ar korpusų, kuriuos galima rasti pasukus viena ar kita kryptimi, numeriai.

 Lentelės, pavadinimų lentelės turi būti pritvirtintos arba pakeistos, užrašai užrašomi ar perrašomi ne vėliau kaip 60 dienų nuo gatvių, pastatų, statinių ar kitų objektų pavadinimų įregistravimo Adresų ar Nekilnojamojo turto registre.

Informaciniai ženklai su gatvių pavadinimais, pastatų, jų kompleksų ar korpusų numeriais turi būti įtvirtinami ar pakeičiami ne vėliau kaip per 60 dienų nuo gatvių pavadinimų, pastatų, jų kompleksų ar korpusų numerių įregistravimo Adresų registre.

 Lentelėms, pavadinimų lentelėms, užrašams, informaciniams ženklams gaminti naudojami dažai, fonas ir užrašų spalvos parenkami taip, kad įrašai būtų lengvai perskaitomi dieną ir tamsiu paros metu esant dirbtiniam apšvietimui.

 Savivaldybės vykdomoji institucija organizuoja lentelių, pavadinimų lentelių, informacinių ženklų pritvirtinimą, užrašų užrašymą, jų priežiūrą ir keitimą.

Gatvių, pastatų, statinių ir kitų objektų pavadinimai, pateikiami lentelėse, užrašuose, informaciniuose ženkluose ar pavadinimų lentelėse turi būti nurodomi taip, kaip jie yra įregistruoti Adresų ar Nekilnojamojo turto registre.

Informuojame - jeigu norite sužinoti tikslų savo nekilnojamojo turto adresą, galite pasižiūrėti internetiniame registrų centro puslapyje  http://www.registrucentras.lt/adr_pub/. (paslauga nemokama).

 

 


 

Paskutinis atnaujinimas: 2017-10-30 14:25:20

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Daivaras Rybakovas
pirmadieniais 10-12 val.
  
Administracijos direktorius
Raimundas Bastys
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Leonas Greičius
trečiadieniais 10-12 val. 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.