Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ
http://jurbarkas.lt/index.php?43101726
  • http://jurbarkas.lt/index.php?43101726
 ► SAVIVALDYBĖS TARYBA ◄
 ► RENGINIAI ◄
 ► COVID-19 INFORMACIJA ◄
TIKIMASI, KAD DĖL KORONAVIRUSO SITUACIJOS SUVALDYMO PATIRTOS IŠLAIDOS BUS GRĄŽINTOS
2020-06-01  
 

Lietuvoje palaipsniui lengvinamos karantino sąlygos. Susitelkus visai Jurbarko rajono bendruomenei ir atsakingoms institucijoms buvo pasiekta, kad mūsų rajone nuo pandemijos pradžios buvo nustatyti vos keli užsikrėtimo koronavirusu (COVID-19) atvejai.


Lengvėjant karantino sąlygoms, palaipsniui mažėja ir Jurbarko rajono savivaldybės išlaidos, skirtos situacijos suvaldymui. Tačiau tebėra aktualus poreikis įsigyti apsaugos, dezinfekavimo ir kitų priemonių savivaldybės rezervui, todėl papildomos išlaidos dar planuojamos. „Privalome vadovautis Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Pasaulio sveikatos organizacijos, mokslininkų rekomendacijomis ir išlikti budrūs, suprasdami, kad virusas niekur nedingo ir pasaulinė pandemija nesibaigė. Savivaldybė deda visas pastangas, kad būtų užtikrintas pasiruošimas galimam situacijos pokyčiui, sveikatos priežiūros įstaigos būtų aprūpintos pakankamais kiekiais būtinųjų apsaugos priemonių ir įrangos“,– sako savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

 

Šiai dienai savivaldybės administracija skaičiuoja, kad ekstremaliosios situacijos suvaldymas Jurbarko rajone nuo 2020 m. vasario 26 d. iki gegužės 6 d. atsiėjo 224,8 tūkst. eurų (apie išlaidas nuo gegužės 6 d. bus informuota atskiru pranešimu). Didžiausia išlaidų dalis – 136,6 tūkst. eurų – teko savivaldybės administracijai su seniūnijomis bei savivaldybės įstaigoms:

 

Jurbarko autobusų parkui, kuris vykdė iš užsienio sugrįžusių asmenų pervežimą į saviizoliacijos vietas bei mobilius patikros punktus (6,4 tūkst. Eurų);

 

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklai, kuri gamino maistą jurbarkiečiams, gyvenusiems Jurbarko rajono savivaldyybės paskirtose saviizoliacijos patalpose (6,2 tūkst. eurų);

 

VšĮ Jurbarko socialinės paslaugos, vykdžiusiai asmenų, kuriems buvo privaloma saviizoliacija, apgyvendinimą, socialinių paslaugų teikimą (3,5 tūkst. eurų);

 

Jurbarko kultūros centrui, kurio darbuotojai vežiojo maistą gyventojams saviizoliacijos patalpose (2,5 tūkst. eurų);

 

13,3 tūkst. eurų išleista kitų savivaldybės kultūros, švietimo ir sveikatos įstaigų aprūpinimui būtinosiomis apsaugos priemonėmis.

 

Jurbarko rajono savivaldybės administracijai teko pagrindinis vaidmuo ieškant tuo metų itin trūkstamų ir sunkiai prieinamų apsaugos priemonių, dezinfekcinio skysčio ir kitų prekių. Iki gegužės 6 d. šiems tikslams buvo išleista 104,7 tūkst. eurų. Iš jų 54,8 tūkst. eurų buvo skirta viso rajono daugiaubučių namų, viešųjų erdvių, vaikų žaidimo aikštelių dezinfekavimui, 49,6 tūkst. eurų skirta asmens apsaugos priemonių įsigijimui. „Sunkiausia buvo pirmomis dienomis, kai nežinojome, kokiu greičiu plis virusas ir kritiškai trūko apsaugos priemonių,“ – prisimena savivaldybės meras.

 

Itin svarbi ir atsakinga užduotis teko Jurbarko rajono savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigoms – Jurbarko rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui ir Jurbarko ligoninei. Šių įstaigų vadovės Remigija Mencienė ir Rūta Lukšienė nedvejodamos priėmė būtinus sprendimus. Jurbarko PSPC buvo suburta mobili patikros dėl COVID-19 brigada, šiam tikslui įstaiga išleido 10 tūkst. eurų.

 

Jurbarko ligoninėje reikėjo skubiai parengti patalpas karščiavimo klinikai, jos buvo per labai trumpą laiką įrengtos buvusios valgyklos vietoje. Karščiavimo klinikos remonto darbams išleista 4,2 tūkst. eurų. „Planuojant pacientų srautų paskirstymą Kauno regiono gydymo įstaigose COVID-19 epidemijos laikotarpiu, viešoji įstaiga Jurbarko ligoninė, LSMUL Kauno klinikų buvo įpareigota didinti deguonies terapijos pajėgumus. Jurbarko ligoninėje 2011 m. įrengtas deguonies generatorius vienu metu deguonimi aprūpinti galėjo tik 13 lovų. Taip pat ligoninės pagrindiniame pastate nepakako įrengtų deguonies taškų. Dėl to buvo skubiai įsigyta nauja medicininio deguonies generatoriaus sistema. Planuojamo naujo generatoriaus deguonies tiekimo srautas  3 kartus didesnis už dabartinio generatoriaus – vienu metu deguonį bus galima tiekti 40-čiai lovų“,– sako ligoninės vadovė Rūta Lukšienė.

 

Planuojamos sąnaudos, susijusios su deguonies terapijos pajėgumo didinimu – 105,6 tūkst. eurų, (jau apmokėta 62,6 tūkst. eurų). Artimiausiu metu numatoma suremontuoti ir reanimacijos intensyvios terapijos patalpas. Siekiant užtikrinti ligoninės darbuotojų saugumą, iki gegužės 6 dienos 24,2 tūkst. eurų išleista asmens apsaugos priemonėms ir kitoms būtinoms prekėms įsigyti.

 

Lietuvos savivaldybių asociacija informuoja, kad savivaldybėms, patyrusioms išlaidų dėl centrinės valdžios ar dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimų, susijusių su ekstremalios situacijos suvaldymu, iš valstybės finansinių išteklių bus kompensuojamos patirtos išlaidos, susijusios su materialinių išteklių teikimu. Tokių išlaidų kompensavimas bus vykdomas vadovaujantis Valstybės paramos už žalą, patirtą dėl ekstremaliosios situacijos, teikimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. liepos 21 d. nutarimu Nr. 1107 „Dėl Materialinių išteklių teikimo ir kompensavimo už jų teikimą tvarkos aprašo ir Valstybės paramos už žalą, patirtą dėl ekstremaliosios situacijos, teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

Prašymus dėl patirtų išlaidų kompensavimo savivaldybės turi teikti Finansų ministerijai. Prašymų pateikimo terminų nėra. Kiekviena savivaldybė pati priims sprendimą, ar ji patyrė konkrečias išlaidas ir turi pagrindą kreiptis dėl išlaidų kompensavimo. Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Bastys sako: „Prašymą dėl išlaidų kompenasvimo Jurbarko rajono savivaldybės administrcija jau yra pateikusi ir atsiradus naujoms išlaidoms teiks papildomus prašymus. Manome, kad iki gegužės 6 d. patirtos išlaidos yra kompensuotinos ir tikimės, kad lėšos bus grąžintos“.

 

„Pandemijos pradžia buvo įtemptas laikotarpis mums visiems, kuomet daug ko nežinojome, darėme pirmą kartą, turėjome susitelkti ir priimti neatidėliotinus sprendimus reaguodami į valandomis besikeičiančią situaciją. Šiandien galime pasidžiaugti lengvėjančiais karantino reikalavimais, veiklas, kad ir sudėtingomis sąlygomis, pradedančiais verslininkais, sugrįžtančiomis galimybėmis organizuoti viešas iniciatyvas ir renginius“,– sako savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

 
  Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Daivaras Rybakovas
pirmadieniais 10-12 val.
  
Administracijos direktorius
Raimundas Bastys
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Leonas Greičius
trečiadieniais 10-12 val. 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.