Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ
 ► SAVIVALDYBĖS TARYBA ◄
 ► RENGINIAI ◄
 ► COVID-19 INFORMACIJA ◄
VIEŠVILĖS MIESTELIO ŠVENTĖJE – DĖMESYS SAVANORIŠKAI UGNIAGESIŲ VEIKLAI
2018-08-10  
  

Rugpjūčio 3–5 dienomis vyko Viešvilės miestelio bendruomenės ir savanorių ugniagesių šventė. Pagrindiniai šios šventės akcentai – konferencija „Savanorystė ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas“ bei tarptautinės ugniagesių žaidynės. Konferencijoje Viešvilės bendruomenės centro „Skalvija“ pirmininkas Andrius Šašys informavo apie 2017 m. birželio 1 d. šiame miestelyje pardėjusią veikti Viešvilės savanorių ugniagesių rinktinę, supažindino su jos veikla, pateikė pasiūlymų jos veiklos gerinimui.


Apie savanorijos veiklą papasakojo ir Jurbarko rajono partnerio Lenkijos Ryno miesto meras Jozef Karpinski kartu su atvykusiais savanoriais ugniagesiais. Svečiai pasidalino darbo patirtimi, pademonstravo savo darbe naudojamą naujausią kovinę aprangą.

 

Vietos veiklos grupės „Nemunas“ administracijos vadovas Arūnas Stasiūnas konferencijos dalyviams pristatė VVG „Nemunas“ teritorijos vietos plėtros 2016–2023 m. strategiją.

 

Konferencijoje taip pat dalyvavo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, Smalininkų bendruomenės centro pirmininkė Vanda Stonienė, Jurbarko rajono priešgaisrinės tarnybos viršininkas Stasys Pocius, Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis inspektorius Valdas Juozapaitis bei kiti svečiai tarp kurių Lietuvos kariuomenės bei Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.

 

Rugpjūčio 4 d. surengtos tarptautinės ugniagesių žaidynės. Jose dalyvavo Jurbarko krašto ir Lenkijos Ryno miesto savanoriai ugniagesiai. Iš viso dalyvavo dešimt komandų. Dalyviams teko rungtis kovinio išdėstymo rungtyje su papildomomis užduotimis. Pirmoji vieta atiteko „Mero komandai“ (kapitonas Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius), antroji – „Viešvilės komandai“ (kapitonas Raimondas Česnavičius), o trečia vieta – komandai „Jaunieji ugniagesiai (kapitonas Kęstutis Vyturys). Komandos buvo apdovanotos Jurbarko rajono priešgaisrinės tarnybos įsteigtomis taurėmis. Visiems dalyviams taip pat atiteko ir Viešvilės miestelio bendruomenės „Skalvija“ prizai.  

 

Šventės metu taip pat vyko ugniagesių komandų parodomoji programa, įvairios savanorių ugniagesių, jų šeimos narių ir vietos gyventojų varžybos. Šios varžybos suteikė galimybę supažindinti rajono gyventojus ir šventės svečius su savanoriška ugniagesių veikla.

 

„Prasminga svečių, Jurbarko rajono partnerio Lenkijos Ryno miesto mero Jozef Karpinski ir savanorių ugniagesių gelbėtojų, viešnagė Viešvilėje, miestelio ir ugniagesių šventėje. Svečiai sužavėti viešviliečių sumanumu ir iniciatyva telkiant ugniagesius gelbėtojus Viešvilėje. Kaip savo darbus organizuoja bičiuliai lenkai, pamatysime jau rugsėjo mėnesį, su viešviliečiais nuvykę į Ryną“, – įspūdžiais po renginio dalinosi Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

 

Tiek konferencija, tiek savanorių ugniagesių žaidynės surengtos Jurbarko rajono priešgaisrinei tarnybai įgyvendinant projektą „Jurbarko rajono savanorių ugniagesių veiklos užtikrinimas“, Nr. LEADER-19.2-SAVA-8.

 

Šio projekto tikslas – stiprinti pilietinės visuomenės žmogiškuosius ir institucinius gebėjimus telkti kaimo gyventojus į tematinius bendradarbiavimo tikslus, vykdyti savanorišką veiklą ir užtikrinti didesnį kaimo vietovių viešojo gyvenimo patrauklumą.

 

Šio projekto metu buvo siekiama sudaryti sąlygas gyventojų savanoriškai veiklai, pritraukti kuo daugiau savanorių, kurie ne tik projektui vykstant, bet ir jam pasibaigus, vykdytų savanoriams ugniagesiams priskirtas užduotis.

 

Jurbarko rajono priešgaisrinė tarnyba, atliekanti jai priskirtas Jurbarko rajono savanorių ugniagesių veiklos organizatoriaus funkcijas pažymi, kad savanorija Jurbarko rajone buvo pradėta vykdyti nuo 2016 m. balandžio 1 d.

 

Renginio organizatoriai: Jurbarko rajono priešgaisrinė tarnyba, Viešvilės bendruomenės centras „Skalvija“, Smalininkų bendruomenės centras.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurbarko rajono priešgaisrinė tarnyba

Jurbarko rajono savivaldybė

 

 

 

 

 

 
  Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Daivaras Rybakovas
pirmadieniais 10-12 val.
  
Administracijos direktorius
Raimundas Bastys
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Leonas Greičius
trečiadieniais 10-12 val. 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.