Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
ĮVYKO EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ KOMISIJOS POSĖDIS
2019-02-13  
   

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje apsvarstytas pasirengimas galimam pavasario potvyniui, tartasi dėl kelių ir gatvių priežiūros, dėl varveklių šalinimo. Išklausytos atsakingų asmenų   informacijos apie esamą situaciją dėl afrikinio kiaulių maro, taip pat dėl sergamumo gripu eigos. Taip pat aptarta civilinės saugos 2018 metų būklė ir problemos.


 

Gausiai susirinkę komisijos nariai ir į posėdį kviesti asmenys buvo supažindinti su Pasirengimo galimam 2019 m. potvyniui veiksmų planu ir jame numatytomis priemonėmis. Visos atsakingos tarnybos galimam potvyniui yra pasirengusios. Potvynis didžiausią grėsmę sukeltų Jurbarko miesto Tilžės gatvės, Skirsnemunės seniūnijos Molynės gatvės bei Greičiuose esančių kolektyvinių sodų gyventojams. Šių teritorijų gyventojai įspėti apie galimą pavojų,  supažindinti, kaip  turėtų saugotis patys ir saugoti savo turtą. Apie tai išplatintas pranešimas per socialinius tinklus.

 

Jurbarko rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius Algirdas Pocius  supažindino su esama situacija dėl kiaulių maro.  Rajone situacija šiuo metu yra suvaldyta. Paskutinis židinys rajone buvo nustatytas 2018 m. rugsėjo mėn. Tarnyba  II ir III apsaugos zonose iki šiol  tiria visas rajone paskerstas kiaules, šernų gaišenas. Toliau bus vykdomi  profilaktikos darbai – tarnybos inspektoriai tikrins  visus rajone esančius kiaulių ūkius. Algirdas Pocius kvietė seniūnus, kad jie  patartų savo seniūnijų  ūkininkams kol kas neauginti  kiaulių. Ūkininkai, kurie iki šiol yra nepadeklaravę savo kiaulių bandų, turi nedelsiant tai atlikti. Algirdas Pocius pasiūlė ekstremalią situaciją dėl kiaulių maro Jurbarko  rajone atšaukti.

 

Apie rajono kelių ir gatvių būklę kalbėjo AB „Kelių priežiūra“ Vakarų regiono Jurbarko kelių tarnybos viršininkas Vytautas Tumavičius ir UAB Jurbarko autobusų parko direktorius Arvydas Štulas.  Jis kalbėjo, kad šiuo metu situacija keliuose yra nebloga, tačiau  anksčiau kaimo keliuose  ji buvo labai sudėtinga, du įmonės autobusai buvo patekę į avarines situacijas. Pavojų kelia ir gausiai apsnigti medžiai, kurių šakos yra nusvirusios virš kelio, ypač miškuose. Dėl to autobusams tampa sudėtinga pravažiuoti. Savininkai, kurių miškai yra šalia kelių, turėtų žinoti, kad esant dideliam snygiui, arti kelio augantys medžiai tampa pavojaus šaltiniu. Miškų savininkų prašoma, kad jie atsižvelgtų į tai ir iškirstų ar  išgenėtų šalia automobilių kelių augančius medžius.

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento Jurbarko skyriaus vedėja Jolita Lapėnienė supažindino su esama sergamumo gripu  situacija rajone ir visoje šalyje. Pagal bendrąjį susirgimų skaičių Jurbarko rajone jau pasiektas epidemijos lygis, tačiau pagal gripo atvejų procentą dar nepasiektas. Jolita Lapėnienė kalbėjo apie profilaktines priemones, skiepijimosi nuo gripo naudą. Iš viso rajono sveikatos įstaigos šiam sezonui buvo užsakiusios 2462 vakcinas, kol kas suskiepyta 2117 vakcinų.  Sveikatos priežiūros įstaigos turi  padidinti vakcinavimo nuo gripo apimtis.

 

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas Vidmantas Gliosas supažindino su 2018 metų veikla civilinės saugos srityje, esama civilinės saugos būkle, pasiektais rezultatais. Aptarti atliktų planinių patikrinimų atvejai, dažniausiai pasitaikantys trūkumai. Veiklą pasiūlyta įvertinti patenkinamai.

 

 

 

Danutė Matelienė, Ekstremalių situacijų komisijos sekretorė

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.