Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
VIEŠVILEI SVARBUS PASTATŲ KOMPLEKSAS – BENDRAS RŪPESTIS
2019-02-14  
   

Po Jurbarko rajono savivaldybės mero ir administracijos direktorės organizuoto padėkos renginio Viešvilės pagrindinės gatvės ir šaligatvių projektuotojams ir rangovams, Viešvilės miestelio gyventojai buvo pakviesti aptarti klausimus, keltus Jurbarko rajono savivaldybės administracijai dėl pastatų komplekso likimo Viešvilės miestelio centre.


 

Jurbarko rajono savivaldybės administracija yra gavusi Viešvilės miestelio bendruomenės kreipimąsi su 142 parašais, kuriame išdėstyti argumentai ir motyvai kartu su šiais trimis prašymais:

 

„1. Istorinius vaikų globos namų pastatus perimti savivaldybės žinion ir jų neperduoti turto fondui.

2. Skalvijos vaikų globos namų administraciją, optimizuojant įstaigos veiklą ir mažinant išlaidų kaštus, palikti dirbti šiuose istoriniuose pastatuose bei svarstyti klausimus dėl kitų savivaldybės įstaigų perkėlimo į šiuo metu laisvas Skalvijos vaikų globos namų patalpas.

3. Atgaivinti Viešvilės miestelį, padedant vietos bendruomenei ir skatinant bendruomenės verslus ir naujas veiklas.“


 

Nuotraukos iš foto archyvo 


Jurbarko rajono vadovai jau pokalbio pradžioje patikslino esmines aplinkybes, susijusias su šiuo pastatų kompleksu, ir tai buvo kaip atsakymas į pirmąjį bendruomenės prašymo punktą. Šie pastatai nuosavybės teise tebepriklauso Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir artimiausiu metu rengiami perduoti Turto bankui, kuris turi teisę ši objektą nuomoti, parduoti ar dar kitaip juo disponuoti, siekiant pritraukti investuotojų dėmesį. Savivaldybė net ir labai norėdama neturi tiek finansinių galimybių, kad galėtų padengti tokio didelio objekto išlaikymo ir eksploatavimo sąnaudas.

Dėl antrojo prašymo, Jurbarko savivaldybės administracijos direktorė pasidalino ketinimais „Skalvijos“ globos namams suteikti gerokai daugiau funkcijų, teikiant įvairesnes socialinės globos ir dienos centrų paslaugas viso rajono teritorijoje, todėl administracijos perkėlimas į rajono centrą tampa objektyvia būtinybe.

 

„Kalbantis su bendruomenės nariais buvo prieita prie bendro sutarimo – šiandien svarbiausia yra padaryti viską, kad šie pastatai būtų apsaugoti nuo galimo vandalizmo ar niokojimo atvejų, todėl Jurbarko rajono savivaldybės administracija yra linkusi ieškoti finansinių galimybių, jei bendruomenė teiks prašymą (tenkinat viešąjį interesą)“ – pasakė administracijos direktorė Vida Rekešienė, išklausiusi visus siūlymus ir idėjas.

 

Svarstant trečiame prašymo punkte išdėstytus pageidavimus, buvo pritarta bendromis pastangomis ieškoti potencialaus investuoto, iš anksto neapribojant jo pernelyg griežtais reikalavimais ar įpareigojimais. „Ne tiek svarbu kas čia bus konkrečiai - ar nuo įvairių priklausomybių besivaduojančių  asmenų reabilitacijos centras, ar pabėgėlių prieglauda ar netgi kalėjimas, kad tik kas nors čia vyktų, kas sukurtų darbo vietas ir įveiklintų šį objektą“ – dalijosi galimomis idėjomis kai kurie viešviliečiai su neslepiamu nerimu ne tik dėl šio objekto ateities, bet ir norėdami turėti naujas darbo vietas.

 

„Pokalbis buvo naudingas, nes gerokai praplėtė šių pastatų panaudojimo galimybes, teikti specifines paslaugas net ir įvertinant galimas rizikas viešam saugumui. Ieškant potencialių investuotojų šiam pastatų kompleksui, labai svarbus yra čia gyvenančių žmonių pozityvus požiūris į būsimas investicijas“ – patvirtino Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

 

 

 

 

Tarybos ir mero sekretoriatas

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.