EN  ⁄ 

DE      PL   VLAAMS   
Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ

 Posėdžių archyvas
 SAVIVALDYBĖS TARYBA
 RENGINIAI
PRANEŠIMAS APIE UAB „MB ENERGIJA“ PLANUOJAMO IKI 22 VĖJO ELEKTRINIŲ PARKO JURBARKO R., GIRDŽIŲ IR ŠIMKAIČIŲ SEN. TERITORIJOJE STATYBOS IR EKSPLOATACIJOS POVEIKIO APLINKAI VERTINIMO PRADŽIĄ
2022-08-29

 

1. Planuojamos ūkinės veiklos (toliau – PŪV) organizatorius:            
UAB „MB Energija“, Kviečių g. 2-2, LT-08418 Vilnius, el. p.: [email protected], tel.: (8 698) 15245.

2. Poveikio aplinkai vertinimo (toliau – PAV) dokumentų rengėjas:  
UAB „Ekosistema“, Taikos pr. 119, LT-94231 Klaipėda, el. p.: [email protected] , tel.: (8 46) 430 463.

3. Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas:       
Viršesniam viešajam interesui priskiriamos ir svarbia viešajam saugumui laikoma planuojama ūkinė veikla - iki 22 vėjo elektrinių (toliau – VE) parko statyba ir eksploatacija.

4. Planuojamos ūkinės veiklos pobūdis:                
Planuojama pastatyti ir eksploatuoti iki 22 vnt. VE, kurių kiekvienos galia iki 7,2 MW, VE aukštis su pakelta mente iki 250 m, bokšto aukštis iki 164 m.

5. Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo atlikimo teisinis pagrindas:              
PŪV patenka į Lietuvos Respublikos PŪV PAV įstatymo (suvestinė redakcija nuo 2022-07-08) 1 priedo 3.6.2 punktą: VE statyba sausumoje, kai planuojama statyti 7 ar daugiau VE ir atstumas nuo planuojamų statyti VE iki pastatytų, statomų ar planuojamų statyti yra 5 km ar mažesnis, todėl privaloma atlikti PAV.

6.  Informacija apie numatomas nagrinėti pagrįstas alternatyvas:     
Bus nagrinėjamos sprendinių techninės ir technologinės bei poveikį mažinančių priemonių sprendinių alternatyvos. Vietos alternatyva nagrinėjama nebus, kadangi VE statybos vietos planuojamos Jurbarko rajone VE veiklai numatytos teritorijos ribose.

7. Planuojamos ūkinės veiklos vietos ypatumai:  
PŪV objektų vieta yra Jurbarko r. sav., Girdžių sen., Dargių, Gudelių, Jokūbaičių I, Jokūbaičių II, Pavidaujo I, Pažėrų k. ir Šimkaičių sen., Paalsio I ir Paalsio II k. teritorijoje, 22 ilgalaikės nuomos pagrindu valdomų privačios nuosavybės žemės sklypų. PŪV organizatorius didžiąją dalį sklypų veiklai yra suformavęs, o likusius numato performuoti bei suformavus atskirus sklypus jų ribose išdėstyti VE. Apytikslio centro koordinatės (LKS‘94) – 6116590, 430160. Planuojamos VE nuo artimiausių gyvenviečių planuojamos maždaug už 1-2 km atstumu, nuo pavienių sodybviečių - mažesniu atstumu. PŪV vietos nepatenka ir nesiriboja su kultūros paveldo vertybių teritorijomis; nepatenka į saugomas ir Europos ekologinio tinklo Natura 2000 teritorijas bei jų apsaugos zonas. Mažiausias atstumas nuo PŪV vietų iki Mituvos upės slėnio žemiau Paulių II (Natura 2000 (BAST)) – apie 0,2 km, mažiausias atstumas iki PAST (Nemuno upės pakrantės ir salos tarp Kulautuvos ir Smalininkų) – 8,8 km. Atstumas iki Panemunių regioninio parko teritorijos – apie 9,5 km. Mažiausias atstumas iki užsienio valstybės sienos – 19 km.

8. PAV subjektai, kurie nagrinės PAV dokumentus:           
Jurbarko rajono savivaldybės administracija; Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamentas; Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba; Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Telšių-Tauragės skyrius.

Atsakingoji institucija, kuri priims sprendimą dėl PŪV poveikio aplinkai:       
Aplinkos apsaugos agentūra (toliau – AAA), A. Juozapavičiaus g. 9, Vilnius, tel. +370 682 92653, el. paštas: [email protected].

9. Galimas Agentūros sprendimas dėl planuojamos ūkinės veiklos:   
9.1. jeigu Agentūra priima sprendimą, kad veikla atitinka aplinkos apsaugos, visuomenės sveikatos, nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos, gaisrinės saugos ir civilinės saugos teisės aktų reikalavimus, ši planuojama ūkinė veikla gali būti vykdoma;                 
9.2 jeigu Agentūra priima sprendimą, kad veikla neatitinka aplinkos apsaugos, visuomenės sveikatos, nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos, gaisrinės saugos ir civilinės saugos teisės aktų reikalavimų, įstatymuose įtvirtinti leidimai negali būti išduodami ir veikla negali būti vykdoma.

10. Visuomenės informavimas ir dalyvavimas:   
Suinteresuota visuomenė turi teisę teikti pasiūlymus PŪV organizatoriui ar PAV dokumentų rengėjui ir AAA (atsakingajai institucijai) aukščiau nurodytais kontaktais per 10 darbo dienų nuo dienos, kai gautą pranešimą apie PAV pradžią savo svetainėje paskelbia AAA (atsakinga institucija), terminą skaičiuojant nuo kitos dienos po paskelbimo.

Siųsti draugui
Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.

Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas

  
Administracijos direktorė
Rūta Vančienė
antradieniais 10-12 val. 

 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153,  el.p. [email protected]
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.