Spausdinti

Jurbarko rajono savivaldybė
 Posėdžiai
 Informacija tarybos nariams
 Informacija savivaldybės darbuotojams
PO DEVYNERIŲ METŲ IR VIEŠVILĖS GATVĖJE PAGALIAU ŠVENTĖ!
2019-02-13  
   

2019 m. vasario 11 d. Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ir savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė pakvietė Viešvilės miestelio bendruomenę bei prie Viešvilei itin aktualaus ir ilgamečio objekto projektavimo ir įgyvendinimo prisidėjusius atsakingus asmenis susitikti Viešvilės seniūnijos patalpose tam, kad būtų prisiminta ir padėkota visiems už bendro darbo rezultatus, kuriais pelnytai gali džiaugtis Viešvilės gyventojai ir svečiai.


 

Prieš renginį visi apžiūrėjo įgyvendintą projektą ir aptarė Viešvilės miestelio aplinkos gražinimo ir puoselėjimo darbus, kurie dėl ribotų finansinių išteklių nebuvo atlikti per šį darbų etapą. 


Sunku net įsivaizduoti, kiek ilgai užtruko Viešvilės gyventojų svajonės – turėti šiuolaikiškai sutvarkytą pagrindinę gatvę su saugiai įrengtu šaligatviu-dviračių taku –  įgyvendinimas. Ar kas besuskaičiuotų, kiek kartų šios problemos buvo gvildenamos įvairiuose susitikimuose su gyventojais, keliamos įvairaus lygio pasitarimuose ar primenamos į rajoną atvykstantiems aukštas pareigas užimantiems asmenims?

 

Nuo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Techninės tarybos posėdyje 2010 m. balandžio 28 d. patvirtinto protokolo  Nr. TT-23 nutarimo 1.3 punkte įrašo: „Bendradarbiauti ir suteikti visą reikiamą informaciją ir dokumentaciją apie pėsčiųjų takų rekonstravimo (tiesimo) ir kelio ruožo remonto Viešvilės miestelyje (kelio Nr. 141 Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda ruože nuo 109,99 iki 111,17 km) projektus Jurbarko rajono savivaldybei, kad Jurbarko rajono savivaldybės projektavimo rangovai galėtų atitinkamai [...] parengti inžinerinių tinklų tiesimo/įrengimo (ir rekonstravimo) projektus“ prabėgo beveik devyneri metai!

 

Leidimas pirmiesiems darbams atlikti buvo išduotas 2012 m. lapkričio 19 d., tai yra po daugiau kaip 2,5 metų trukusių projektavimo ir derinimo procedūrų. Šiandien galima būtų prisiminti daugybę epizodų ir pateikti daugybę priežasčių ar pateisinimų, kodėl darbai vyko taip vangiai ir užtruko taip ilgai.

 

Bet tai jau istorija, kuri sėkmingai pradėta spręsti tik 2016 m. kovo 31 d., kai rajono savivaldybės taryba sprendimu Nr. T2-61 „Dėl pritarimo sutarčiai“ pritarė Bendradarbiavimo sutarčiai su Lietuvos kelių direkcija dėl šio projekto įgyvendinimo.

 

2016 m. birželio 6 d. pasirašytoje sutartyje buvo įvardinta tai, ką prisiima padaryti Jurbarko rajono savivaldybės administracija (vykdyti šaligatvių dangos ir lietaus kanalizacijos darbus bei jų techninę priežiūrą)  ir tai, ką įsipareigoja atlikti Automobilių kelių direkcija (vykdyti viešuosius pirkimus ir parinkti rangovinę organizaciją bei rūpintis finansavimo užtikrinimu, skiriant trūkstamas lėšas ir savivaldybės daliai tenkančių darbų finansavimui).

 

2017 metais buvo atlikti lietaus kanalizacijos sutvarkymo ir pradėti beveik 1,7 km šaligatvių-dviračių takų tiesimui būtini parengiamieji darbai. 2018 metais  viešviliečiai jau galėjo stebėti naujos kelio dangos tiesimą 3,2 km ilgio atkarpoje. Visi šie darbai už beveik 1,6 mln. eurų buvo priduoti užsakovui pasirašytu atliktų statybos darbų perdavimo aktu 2018 m. gruodžio 19 d.

 


 

 

Po infrastruktūros ir turto skyriaus vyriausiojo inžinieriaus Rimanto Gunčio įžanginio pristatymo Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pakvietė susirinkusius pasisakyti.

 

 

„Išgyvenome neramų laikotarpį su abejonėmis, įvyks ar neįvyks tai, ko tiek daug metų laukėme. Ypatingai dėkoju už kantrybę projektuotojams ir rangovams, tenkinusiems nesibaigiančius pageidavimus ir prašymus“ – kalbėjo Viešvilės seniūnas Valentinas Kucinas ir jau renginio pabaigoje patikino,– „savo pažadą išvirti žuvienę visiems prie šio darbo prisidėjusiems atsimenu. Tai padarysiu gegužės mėnesį“.   „Šis projektas prasidėjo nuo to, kad reikėjo takų, o tik paskui ir pačios gatvės, tad teko daug ką klijuoti... Liko neišspręsta problema – tiltas. Tai priklausys nuo užsakovo (Lietuvos automobilių kelių direkcijos) galimybių...“ – kalbėjo „Kelprojektas“ atstovas ir šio techninio projekto vadovas Vladimiras Dovydenko. 
Optimistiškai nuskambėjo AB „Kauno tiltai“ Tauragės kelių tiesimo aikštelės vadovo Rolando Bytauto žodžiai: „kad daugiau tokių projektų būtų, mes visada esame pasirengę padėti juos įgyvendinti.“  Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovas, Antanas Proberkas  įsitikinęs, kad „pagerės ne tik Viešvilės gyventojų gyvenimo kokybė, ir mes stengsimės, kad viso garantinio laikotarpio metu iškylantys trūkumai būtų laiku pašalinti, bet kartu tikimės ir bendruomeninės pagalbos, tvarkant ir prižiūrint šalia esančias teritorijas“.   
Vidmantas Juzėnas, UAB Uliksas direktorius, pratęsdamas Lietuvos automobilių kelių direkcijos  atstovo pastebėjimus, pasakė: „jei nemirsim, pataisysim...“ ir pasiūlė nuo pat pirmų dienų dėmesingai prižiūrėti paviršinio vandens surinkimo trapus.   Viešvilės Kristaus Atsimainymo ir Smalininkų Šv. Juozapo parapijų kunigas Kęstutis Pajaujis su dėkingumu tarė šiuos žodžius: „dėkui už akmenis, kurie prasmingai buvo panaudoti  Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo Lurde 160 metų jubiliejui paminėti. Šiandien būtent ši diena yra kaip padėkos diena, tad nieko nėra atsitiktinio Dievo akyse...“.  

                             

Viešvilės bendruomenės pirmininkas Andrius Šašys buvo dėkingas už išsaugotus ąžuolus.

 

 

 

Visiems kalbėjusiems buvo įteiktos nuoširdžios padėkos su Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus ir administracijos direktorės Vidos Rekešienės parašais bei knyga „Jurbarko kronika“. O negalėjusiems į šį renginį atvykti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriui  Vitalijui Andrejevui, Vietinės reikšmės kelių administravimo skyriaus vedėjai Neringai Kryževičienei, UAB „Kelprojektas“ generaliniam direktoriui Algimantui Medžiaušiui padėkos bus perduotos artimiausiu metu.

 

„Šiandien sunku būtų įvardinti, kiek teko įdėti papildomų pastangų, laiko ir finansinių išteklių, kad vykstant statybos darbams butų tenkinami gyventojų įvairiausi pageidavimai, o kartais ir visiškai nepamatuotos užgaidos, kainavusios tūkstančius eurų...“ – pastebėjo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė.

 

„Šio objekto įgyvendinimas neabejotinai atsispindės istorikų darbuose kaip itin reikšmingas Viešvilės miestelio raidos įvykis“ – akcentavo  Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, užsimindamas apie baigiamą rengti ir netolimoje ateityje numatomą išleisti Viešvilės istorijos leidinį.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarybos ir mero sekretoriatas

 
  Atgal
 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
Mero pavaduotojas 
Saulius Lapėnas
pirmadieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktorė
Vida Rekešienė
antradieniais 10-12 val.
 
Administracijos direktoriaus pavaduotojas
Darius Juodaitis
trečiadieniais 10-12 val.
 


 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.