Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ
 Posėdžių archyvas
 ► SAVIVALDYBĖS TARYBA ◄
 ► RENGINIAI ◄
 ► COVID-19 INFORMACIJA ◄
2020 METAIS MAUDYKLŲ VANDENS KOKYBĖ BUVO NUOLAT STEBIMA
2020-09-15  
  2020 m. rugsėjo 8 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai paėmė vandens mėginių pavyzdžius iš Nemuno upės prie Jurbarko, Nemuno upės prie Seredžiaus, Jurbarko karjero (Muitinės g., Jurbarkas), Mituvos užtvankos (Užtvankos g., Jurbarkų sen.). 

Gauti vandens mikrobiologinių tyrimų rezultatai parodė, kad vandens telkinių kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, keliamus maudyklų vandens kokybei, ir nekelia grėsmės žmonių sveikatai (žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius leidžiamų normų neviršija). Būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas, ar ne. Maudantis mikroorganizmais užterštame vandenyje galima susirgti odos, akių, ausų, viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, o nurijus tokio vandens – gresia virškinamojo trakto ligos.

 

2020 metais buvo stebimos šios Jurbarko rajono savivaldybės maudyklos:

1. Nemuno upė prie Jurbarko;

2. Nemuno upė prie Seredžiaus;

3. Jurbarko karjeras (Muitinės g., Jurbarkas);

4. Mituvos užtvanka (Užtvankos g., Dainių k., Jurbarkų sen., Jurbarko r.).

 

Taip pat buvo imami paplūdimio smėlio mėginiai dėl žmogui patogeninių kirminų ir jų kiaušinėlių ištyrimo iš Jurbarko karjero (Muitinės g., Jurbarkas) bei atliekami smėlio parazitologiniai tyrimai.

 

Stebėsena atlikta nuo 2020 m. gegužės 19 d. iki 2020 m. rugsėjo 8 d. Jurbarko rajono savivaldybės maudyklų vandens kokybės mikrobiologinius ir paplūdimio smėlio parazitologinius tyrimus atliko Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija pagal sudarytą Laboratorinių tyrimų sutartį. 42 kartus buvo paimti vandens mėginių pavyzdžiai iš Nemuno upės prie Jurbarko, Nemuno upės prie Seredžiaus, Jurbarko karjero, Mituvos užtvankos. Taip pat 4 kartus buvo paimti smėlio mėginiai iš Jurbarko karjero. Gautų tyrimų rezultatai buvo skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje, Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro interneto svetainėje, vietinėje žiniasklaidoje.

 

2020 m. Jurbarko karjero ir Mituvos užtvankos maudyklos vandens kokybė atitiko higienos normos reikalavimus, keliamus maudyklų vandens kokybei, ir nekėlė grėsmės žmonių sveikatai (žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius leidžiamų normų neviršijo).

 

2020 m. Nemuno upės prie Seredžiaus vieną kartą maudyklos vandens kokybės mikrobiologinių parametrų vertės viršijo Lietuvos higienos normos HN 92-2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nurodytas vertes. Todėl papildomai buvo atliktas šios maudyklos mikrobiologinis vandens tyrimas. Pakartotinai atliktas vandens tyrimo rezultatas parodė, kad Nemuno upės prie Seredžiaus vandens užterštumas buvo laikinas.

 

Tuo tarpu Nemuno upės prie Jurbarko maudyklos vandens kokybės mikrobiologinių parametrų vertės keletą kartų viršijo Lietuvos higienos normoas. Todėl 5 kartus papildomai buvo atlikti šios maudyklos vandens mikrobiologiniai tyrimai.

2020 metais Jurbarko karjero paplūdimio smėlio parazitologiniai tyrimų rezultatai parodė, kad smėlio kokybė atitiko higienos normos reikalavimus (žmogui patogeninių kirminų kiaušinėlių ir jų lervų nerasta).

 

 

 

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos

vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja)

Gražina Sutkuvienė

 
  Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
  
Administracijos direktorius
Raimundas Bastys
antradieniais 10-12 val.
 
 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.