EN  ⁄ 

DE      PL   VLAAMS   
Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ

 Posėdžių archyvas
 SAVIVALDYBĖS TARYBA
 RENGINIAI
COVID-19 INFORMACIJA

 

 

 

 

 

 

 

 

AKTUALIOS NAUJIENOS APIE PANDEMIJOS SITUACIJĄ JURBARKO RAJONE


Šioje skiltyje pateikiamos Savivaldybės svetainėje skelbiamos naujienos, susijusios su COVID-19 ligos situacija Jurbarko rajone.

 

  

 

MOBILUS COVID-19 PATIKROS PUNKTAS JURBARKE


Registracija į mobilųjį patikros punktą vykdoma Karštosios koronaviruso linijos trumpuoju telefono numeriu 1808 bei interneto svetainėje 1808.lt. Jurbarko rajono PSPC tikisi greitu metu gauti leidimą registruoti asmenis įsteigiant ir atskirą telefono numerį.


  

  

 

COVID-19 STATISTIKA


Informacija apie naujus COVID-19 ligos atvejus Jurbarko rajone ir visoje Lietuvoje kasdien atnaujinama Lietuvos statistikos departamento svetainėje.

 

 

 

 

 

KITA AKTUALI INFORMACIJA: 

2022-04-04

 

NUO BALANDŽIO 4 D. ASMENYS, SERGANTYS COVID-19 LIGA, IZOLIUOTIS TURĖS 5 DIENAS
 
Šis pakeitimas daromas atsižvelgiant į vyraujančios koronaviruso atmainos savybes, t. y. trumpesnį inkubacinį laikotarpį. Vis dėlto, gydytojas, įvertinęs paciento sveikatos būklę, gali priimti sprendimą skirti ilgesnį izoliacijos laikotarpį. Nors Lietuva kaip ir daugelis kitų pasaulio valstybių pradeda mažinti ribojimus, susijusius su COVID-19 pandemijos valdymu, svarbu nepamiršti, jog koronavirusas niekur nedingo.

 

 

2022-04-04

 

NUO BALANDŽIO 4 D. KAUKIŲ DĖVĖJIMAS UŽDAROSE PATALPOSE YRA REKOMENDUOJAMAS
 
Nuo balandžio 4 d. kaukių dėvėjimas uždarose patalpose yra rekomenduojamas. Medicinines kaukes ar respiratorius dėvėti ir toliau privaloma: naudojantis viešuoju transportu, sveikatos priežiūros, slaugos ir globos paslaugas teikiančiose įstaigose. Atkreipiame dėmesį, jog kaukių dėvėjimas uždarose patalpose išlieka rekomendacinio pobūdžio. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras kaukių dėvėjimą įvardija kaip vieną iš priemonių (kartu su saugaus atstumo laikymusi, rankų dezinfekcija, patalpų vėdinimu ir pan.), ribojančių COVID-19 viruso plitimą visuomenėje.2022-03-09

 

NUO KOVO 8 D. RENGINIUOSE UŽDAROSE ERDVĖSE GALIMA DĖVĖTI NE TIK FFP2 LYGIO RESPIRATORIUS, BET IR MEDICININES KAUKES

Nuo kovo 8 d., renginių uždarose erdvėse žiūrovai, dalyviai ir aptarnaujantis personalas viso renginio metu gali dėvėti ne tik FFP2 lygio respiratorius, bet ir medicinines kaukes. FFP2 lygio respiratoriai arba medicininės kaukės yra privalomos kino teatruose, komerciniuose ir nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose ar kituose tam tikrą laiką trunkančiuose organizuotuose žmonių susibūrimuose viešosiose vietose iš anksto numatytu laiku (išskyrus asmenines šventes). 

 

 

2022-02-23

 

SĄLYTĮ SU COVID-19 SERGANČIAIS ŽMONĖMIS TURĖJUSIEMS ASMENIMS – IZOLIACIJA NEBEPRIVALOMA
 
Nuo vasario 23 d. sąlytį su COVID-19 sergančiais žmonėmis turėjusiems asmenims – izoliacija nebeprivaloma, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. Plačiau skaitykite.

 


2022-01-19

 

NUO 2022 M. SAUSIO 17 D. RENGINIUOSE UŽDAROSE ERDVĖSE PRIVALOMA DĖVĖTI RESPIRATORIUS
 
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, jog siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, nuo sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną. 

 

 

2022-01-18

 

NUO 2022 M. SAUSIO 17 D. TRUMPINAMA BESIMPTOME COVID-19 LIGA SERGANČIŲ ŽMONIŲ IZOLIACIJA
 
Informuojame, kad nuo sausio 17 d., žmonės, kuriems bus nustatyta besimptomė COVID-19 liga, galės izoliuotis trumpiau – nebe 10 dienų, o 7 dienas. Pacientams, sirgusiems besimptomės formos COVID-19 liga, izoliacija galės būti nutraukiama po 7 dienų nuo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio, kurį ištyrus PGR metodu ar atlikus antigeno testą buvo aptiktas koronavirusas, paėmimo dienos.

 

 

 2021-12-02

 

REKOMENDACIJOS ARTĖJANČIAM ŠVENTINIAM LAIKOTARPIUI
 
Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgusi ir į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, siekia riboti koronaviruso plitimą visuomenėje ir teikia gyventojams rekomendacijas, kaip reikėtų elgtis šventiniu laikotarpiu.

 

 

 2021-12-01

 

NUO GRUODŽIO 1 D. PASISKIEPIJĘ ŽMONĖS GALĖS ATLIKTI NEMOKAMĄ ANTIKŪNŲ TESTĄ
 
Nuo šiandien įsigalioja Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengta tvarka dėl nemokamo antikūnų tyrimo. Kiekvienas pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijęs šalies gyventojas galės nemokamai išstirti dėl antikūnų. Nevakcinuotiems asmenims šis tyrimas nemokamai nebus atliekamas.

 

 

2021-11-30

 

TESTAVIMAS DĖL COVID-19 NUO GRUODŽIO 1 D. TAPS MOKAMAS: KAIP REIKĖS TESTUOTIS DARBUOTOJAMS?
 
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino tvarką, kaip nuo gruodžio 1 d. šalies darbuotojai, kuriems privalomas periodinis profilaktinis testavimas, turės testuotis dėl COVID-19. Mobiliuose punktuose ty-rimai nebebus atliekami. Išimtys bus taikomos kai kurioms asmenų grupėms, kurioms išliks teisė testuotis valstybės lėšomis.

  

 

2021-11-30 

 


GALIMYBIŲ PASUI GAUTI GALIOS TIK PGR TESTAS
 
Nuo gruodžio 1 d., siekiant pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos tik asmenims, atitinkantiems nustatytus kriterijus (pagal kuriuos išduodamas galimybių pasas (GP)), nebegalios neigiamas antigeno testo rezultatas. GP bus galima gauti tik turint neigiamą PGR tyrimo atsakymą, kuris galios 72 val. nuo ėminio paėmimo momento.

 

 

 

 2021-11-28

 

NUO GRUODŽIO 1 D. KEIČIASI TESTAVIMAS MOBILIUOSE PUNKTUOSE
 

Nuo gruodžio 1 d. keičiantis privalomo darbuotojų testavimo ir Galimybių paso išdavimo tvarkoms, mobiliuose punktuose nebebus atliekami greitieji antigeno testai. Asmenų, kurie greitajam antigeno testui atlikti mobiliuose punktuose yra užsiregistravę po gruodžio 1 d., registracijos bus atšaukiamos.

 

 

 2021-11-22

 

ANKSTINAMAS SUSTIPRINANČIOSIOS VAKCINOS DOZĖS TERMINAS

Įvertinusi mokslinių tyrimų duomenis ir ekspertų rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino sustiprinančiosios COVID-19 vakcinos dozės skyrimo tvarką. Nuo trečiadienio, lapkričio 17 d., visi pilnamečiai gyventojai gali revakcinuotis trimis vakcinomis: „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) arba „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) sustiprinančioji dozė skiriama, praėjus keturiems mėnesiams po pilnos vakcinacijos, „Spikevax“ (gam. „Moderna“) – po šešių mėnesių.

 

 

2021-11-17

 

IZOLIACIJA PO KONTAKTO SU SERGANČIUOJU COVID-19 BUS PRIVALOMA IR PASISKIEPIJUSIEMS


Nors pasiskiepijus gerokai sumažėja rizika užsikrėsti COVID-19, tačiau praėjus daugiau nei 4 mėnesiams nuo pasiskiepijimo, tikimybė užsikrėsti gali išaugti. Siekiant mažinti užsikrėtimų skaičių nuo lapkričio 17 d. izoliacija bus privaloma ir pasiskiepijusiems žmonėms, kurie turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID-19. Izoliuotis reikės tol, kol bus gautas neigiamas PGR tyrimo atsakymas.

 

 

 

 

NUO LAPKRIČIO 15 D. GRIEŽTINAMA APSAUGINIŲ VEIDO KAUKIŲ DĖVĖJIMO TVARKA


Primename, kad nuo šiandien, lapkričio 15 d. griežtinama apsauginių veido kaukių dėvėjimo tvarka viešose vietose ir atsisakoma medžiaginių bei savadarbių veido apsaugos priemonių. Prekybos, paslaugų teikimo ir kitose vietose, kuriose kaukės yra būtinos, privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius. Išsami informacija skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje.

 

 

 

 

SAUGUMO REKOMENDACIJOS DĖL COVID-19 LIGOS VĖLINIŲ IR VISŲ ŠVENTŲJŲ DIENOMS
 
Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje dėl COVID-19 ligos ir teikiamas Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija teikia gyventojams rekomendacijas, kokių saugumo priemonių imtis Vėlinių ir Visų Šventųjų dienoms.

 

 

 

 

NUO SPALIO 22 D. ASMENIS BE GALIMYBIŲ PASO APTARNAUJANČIOS PARDUOTUVĖS TURĖS UŽTIKRINTI 30 KV. M PLOTĄ VIENAM PIRKĖJUI
 
Lietuvoje toliau didėjant sergamumui COVID-19 liga ir ligoninių užimtumui, operacijų vadovo sprendimu įvedamas papildomas reikalavimas prekybos vietoms, kuriose aptarnaujami gyventojai be Galimybių paso. Tokiose parduotuvėse, turgavietėse ir vaistinėse turės būti užtikrinamas minimalus 30 kv. m prekybos plotas vienam klientui arba vienu metu aptarnaujamas tik vienas asmuo.

 


 

 

ATNAUJINTOS REKOMENDACIJOS MALDOS NAMAMS

Užsikrėtimų COVID-19 liga atvejų skaičiui didėjant, esant nepakankamam imunizuotų (pasiskiepijusių ir persirgusių) gyventojų skaičiui ir dėl to susidarius nepalankiai epidemiologinei situacijai šalyje, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujina rekomendacijas maldos namams.

 

 

 

 

ATNAUJINTOS REKOMENDACIJOS ASMENINĖMS ŠVENTĖMS


Atsižvelgdama į nepalankią epidemiologinę situaciją šalyje, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino rekomendacijas gyventojams dėl COVID-19 ligos prevencinių priemonių organizuojant asmenines šventes. 

 

 

 

 

NUO SPALIO 1 D. TAMPA PROVALOMAS KAUKIŲ DĖVĖJIMAS VISOSE UŽDAROSE PATALPOSE


Informuojame, kad nuo spalio 1 d. veido kaukes privaloma dėvėti visose uždarose patalpose, t. y.: prekybos srityje, paslaugų teikimo vietose, įstaigose, įmonėse ar organizacijose, organizuojant darbo ar ugdymo procesus, renginių metu ir kt. Dalinamės vizualine Sveikatos apsaugos ministerijos medžiaga, kam ir kur privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes. Taip pat pridedame naudingas nuorodas į aktualius Operacijų vadovo sprendimus.

 

 

 

KAIP VYKDOMOS VEIKLOS IR TEIKIAMOS PASLAUGOS NUO RUGSĖJO 13 D.

Nuo rugsėjo 13 d., visos kontaktinės paslaugos teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka Galimybių paso kriterijus. Kai veiklos vykdomos ar paslaugos teikiamos tik asmenims, turintiems Galimybių pasą, rekomenduojama dėvėti kaukes, laikytis atstumų. Kai veiklos vykdomos ar paslaugos teikiamos be Galimybių paso, kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, srautų valdymas ir kt. yra būtini.

 

 

 

ĮSIGALIOJO NAUJA TVARKA: KAI KURIOMS PROFESIJOMS PRIVALOMAS PERIODIŠKAS TESTAVIMAS


Atkreipiame dėmesį, kad nuo liepos 26 d. Lietuvoje įsigaliojo papildytas darbų ir veiklos sričių sąrašas, kurių atstovai turi būtinai profilaktiškai periodiškai tikrintis dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas. 

 

 

  KAIP ELGTIS DARBDAVIUI, JEI ĮMONĖJE AR ĮSTAIGOJE REGISTRUOTAS COVID-19 LIGOS PROTRŪKIS

 

 

► INFORMACIJA GRĮŽTANTIEMS IŠ UŽSIENIO  

 

► AKTUALIOS NUORODOS

 

 

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2022-04-04 01:47:51

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.

Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas

  
Administracijos direktorė
Rūta Vančienė
antradieniais 10-12 val. 

 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153,  el.p. [email protected]
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.