Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ
 Posėdžių archyvas
 ► SAVIVALDYBĖS TARYBA ◄
 ► RENGINIAI ◄
 ► COVID-19 INFORMACIJA ◄
SND BALIONŲ ŠALINIMAS DAUGIABUČIUOSE NAMUOSE: SKELBIAMI RANGOVAI, TURINTYS TEISĘ VYKDYTI DARBUS
2020-09-17  
 

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba skelbia elektros įrenginių įrengimo veiklą vykdančių rangovų ir elektros įrenginių eksploatavimo veiklą vykdančių rangovų, turinčių teisę įrengti elektros įrenginius, sąrašus. Siekiama, kad kuo daugiau 3-jų aukštų (įskaitant 2-jų aukštų daugiabučius namus, kuriuose įrengti butai ir eksploatuojami dujų balionai) ir aukštesnių daugiabučių namų pasinaudotų valstybės parama suskystintiems naftos dujų (SND) balionams pakeisti alternatyviais energijos šaltiniais.


Rangovai turi teisę dirbti visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, tačiau, kad būtų paprasčiau surasti arčiausiai esančius rangovus, skelbiame jų registracijos adresus pagal atskiras savivaldybes, žiūrėkite ČIA.

 

Iš beveik 900 daugiabučių, apsisprendusių dar šias metais su valstybės parama pasikeisti dujų balionus į saugius energijos šaltinius, daugiau kaip 98 proc. pasirinko maisto ruošimui naudojamus SND balionus pakeisti elektros energija.

 

Daugiabučio namo, kuriame numatoma vykdyti projektą ir kuris įtrauktas į VERT viešai skelbiamą sąrašą, gyventojai iki rugsėjo 7 d. kartu su bendrijomis ir namo administratoriais turėjo apsispręsti ir pasirinkti alternatyvų energijos šaltinį (elektrą ar dujas).

 

Kitas žingsnis – pasirinkti rangovą, kuris atliks namo vidaus tinklo (laiptinės / butų ir įrangos) rekonstrukcijos darbus, kartu įvertinant ir poreikį didinti tinklo pajėgumus. Norint pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, darbų sąmatos turi būti parengtos ir pateiktos AB „Energijos skirstymo operatorius“ iki 2020 m. spalio 1 d.

 

Iki šio termino paraiškas turi pateikti ir tie daugiabučiai, kuriems nereikalingas namo bendraturčių sutikimas (balsavimas), o esami AB „Energijos skirstymo operatorius“ tinklai iki pagrindinio namo įvado suteikia galimybę pasinaudoti valstybės parama rekonstruojant tik esamus tinklus butuose.

 

Visus rangos darbus būtina atlikti iki lapkričio 30 d., pateikiant darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus.

 

Valstybės parama vienam butui, iš kurio šalinamas SND balionas, šiais metais sieks iki 600 Eur.

 

VERT primena, kad 3-jų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami nuo 2022 m pabaigos. 

 
  Atgal

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.
 
  
Administracijos direktorius
Raimundas Bastys
antradieniais 10-12 val.
 
 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153, faks. (8 447) 70 166, el.p. info@jurbarkas.lt
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.