EN  ⁄ 

DE      PL   VLAAMS   
Spausdinti

JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖ

 Posėdžių archyvas
 ► SAVIVALDYBĖS TARYBA
 ► RENGINIAI
 ► COVID-19 INFORMACIJA
Informacija investuotojui

  

Jurbarko rajono savivaldybės teritorija yra susijusi infrastruktūriniais, socialiniais, ekonominiais ryšiais su Tauragės, Kauno ir Marijampolės apskričių teritorijomis, taip pat ir su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Jurbarko rajono savivaldybė yra viena iš keturių Tauragės apskritį sudarančių savivaldybių. Ribojasi su Tauragės rajono, Šakių rajono, Pagėgių, Raseinių rajono ir Kauno rajono  savivaldybėmis.


Jurbarko rajono teritorija užima 1507 kv. km. Jurbarko regionas dar vadinamas Nemuno kraštu, nes apie 70 km vingiuoja Nemunas, Mituva su intakais, Dubysos žemupys, Šešuvis su intaku Šaltuona. Apie 35 proc. savivaldybės teritorijos užima miškai, iš jų didžiausias – Karšuvos girios masyvas, Vakarinėje rajono dalyje yra Viešvilės rezervatas, panemune nuo Šilinės į rytus driekiasi Panemunių regioninis parkas.


Jurbarko rajono savivaldybė suskirstyta į dvylika seniūnijų, tai – Eržvilko, Girdžių, Jurbarkų, Jurbarko miesto, Juodaičių, Raudonės, Seredžiaus, Skirsnemunės, Smalininkų, Šimkaičių, Veliuonos, Viešvilės. Savivaldybėje yra du miestai – Jurbarkas, Smalininkai, septyni miesteliai – Eržvilkas, Raudonė, Seredžius, Šimkaičiai, Vadžgirys, Veliuona, Viešvilė ir 355 kaimai. 2015 m. gegužės 1 d. Jurbarko rajone gyvenamąją vietą buvo deklaravę 30 453 gyventojai, iš jų 11 335 Jurbarko mieste, 895 gyventojai įtraukti į  Gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.


Jurbarko krašto gamtinė aplinka ir kraštovaizdis labai palankūs rekreacijai ir turizmui. Upės, miškai, parkai – vertingas turtas. Didelės perspektyvos rajone kurtis įmonėms, kurios telkia paslaugas žemės ūkiui ir yra glaudžiai susijusios su žemės ūkio veiklomis, nes daugiausia darbingo amžiaus gyventojų dirba žemės ūkyje. Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje dėl gamtinės aplinkos yra išskirtinės sąlygos plėtoti turizmą ir upių laivininkystę. Jurbarko rajoną kerta tarptautinės reikšmės vidaus vandens kelias Nemuno upe Kaunas–Klaipėda. Šis kelias per Klaipėdos uostą sujungia vidurio Lietuvą su tarptautiniais Vakarų Europos vidaus vandenų sistemos maršrutais.


Pagrindiniai transporto ryšiai Jurbarko rajone realizuojami sausumos keliais. Vietinės reikšmės automobilių kelių ilgis Jurbarko rajono savivaldybėje siekia 1033 km, iš jų 90 proc. sudaro keliai su danga. Geležinkelio infrastruktūra nėra išplėtota. Jurbarko rajono šiaurinę dalį kerta 10,2 km ilgio geležinkelio trasa Radviliškis–Pagėgiai. Šiuo metu Jurbarko rajone yra 4 stacionarios ir 3 mobiliosios mažųjų laivų prieplaukos. Viena stacionari prieplauka pritaikyta statybinėms medžiagoms pakrauti, kitos – keleiviams vežti.


Vyraujančios pramonės šakos Jurbarke: medienos apdirbimas, statybinių medžiagų gamyba, statybos darbai, gabenimo paslaugos, žemės ūkio produktų gamyba, mėsos produktų gamyba ir realizavimas, elektros perdavimo linijų statyba, siuvimas, konditerijos gamyba, mažmeninė prekyba. Informaciją apie verslą teikia Jurbarko turizmo ir verslo ir informacijos centras, įsikūręs Vydūno g. 19 – http://www.jurbarkotic.lt.


2015 metų pradžioje Jurbarko rajone veikiančių ūkio subjektų skaičius siekė 426. Pagrindinės Jurbarko rajono įmonės: UAB „Žilinskis ir ko“, UAB „Manvesta“, UAB „Jurlota“, UAB „Dainiai“, UAB „Jurmelsta“,  UAB „Jurbarkų mėsa“, UAB „Lukšių pieninė“, UAB „SCAN prekyba“,  R. Pinaičio individuali įmonė.


Jurbarko rajono savivaldybė yra pasirašiusi partnerystės ir bendradarbiavimo sutartis su Belgijos Lakdalio miesto (1996 m.), Didžiosios Britanijos Glamorgano slėnio (1998 m.) Danijos Bogensės (1999 m.), Lenkijos Ryno (2000 m.), Vokietijos Krailsheimo (2000 m.), Berlyno-Lichtenbergo (2003 m.), Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Nemano rajono (2004 m.), Moldovos Kriulenio (2006 m.) savivaldybėmis.


Jurbarko rajono savivaldybė siekia sudaryti kuo palankesnes sąlygas smulkiam ir vidutiniam verslui.  Mums labai svarbu, kad rajone atsirastų kuo daugiau verslo ir turizmo infrastruktūros objektų. Esame atviri visoms investicijoms, nes norime matyti klestintį Jurbarką.

 

ŽEMĖS SKLYPAI

VIEŠAME AUKCIONE PARDUODAMO JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS NEKILNOJAMOJO TURTO SĄRAŠAS


GALIMYBIŲ STUDIJOS

INVESTICINIAI PROJEKTAI

 

 


 

KVIETIMAI TEIKTI PARAIŠKAS – www.esinvesticijos.lt 
Lietuvoje konkursų projektų paramai gauti duomenų bazė www.gaukfinansavima.lt
 
 
VšĮ „Investuok Lietuvoje” parengtas leidinys, pristatantis Tauragės  regiono investicinį potencialą

 

VšĮ „Investuok Lietuvoje” parengtas leidinys, pristatantis Jurbarko  rajono investicinį potencialą 

 

 

DĖL EUROPOS SĄJUNGOS INVESTICIJŲ PRIEMONIŲ UŽSIENIO INVESTUOTOJAMS


(2017-12-28)Lietuvos Respublikos ūkio ministerija yra paskelbusi kvietimus teikti paraiškas užsienio investuotojams pagal priemones „Smart FDI" bei „Mokymai užsienio investuotojų darbuotojams“.

 

Pagal priemonę „Smart FDI" finansavimas yra teikiamas užsienio investuotojams, Lietuvoje investuojantiems į mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros veiklas. Tuo tarpu pagal priemonę „Mokymai užsienio investuotojų darbuotojams" užsienio investuotojai, investavę Lietuvoje, turi galimybę gauti finansavimą savo darbuotojų mokymui ir kvalifikacijos tobulinimui.

 

Kvietimai teikti paraiškas pagal abi minėtas priemones galioja iki 2020 m. lapkričio 30 d. arba kol baigsis kvietimui skirta finansavimo lėšų suma.


Tikimasi, kad šios finansinės paskatos prisidės prie investuotojų pritraukimo į Lietuvą bei paskatins čia jau įsikūrusių investuotojų plėtrą.

 

 

 

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2018-10-24 13:26:37

Gyventojus priima:
 
Jurbarko rajono savivaldybės meras
Skirmantas Mockevičius
ketvirtadieniais 10-12 val.

Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas
Petras Vainauskas
trečiadieniais 10-12 val. 
  
Administracijos direktorius

 

 
 
Jurbarko rajono savivaldybės
žemėlapiai
 

 

 

 

Jurbarko krašto turistiniai maršrutai

 


JURBARKO RAJONO
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 96, 74187 Jurbarkas,
tel. (8 447) 70 153,  el.p. [email protected]
 
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 188713933

© Jurbarko rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos

Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.