- Titulinis
- Naujienos
ARSENO GERIAMAME VANDENYJE NEMAŽĖJA – TYRIMAI TĘSIAMI
2018 m. spalio 30 d. UAB „Jurbarko vandenys“ specialistai Šimkaičių miestelio vandenvietėje pakeitė giluminio gręžinio siurblį ir 100 m ilgio geriamo vandens padavimo vamzdį. Po trijų valandų naujo siurblio darbo, nuleidus išpumpuojamą vandenį į nuotekas, paimti pakartotiniai šio gręžinio vandens mėginiai. Jie buvo atiduoti ištirti į dvi skirtingas akredituotas ir tokius tyrimus atliekančias laboratorijas. „Mėginius ištirti atidavėme skirtingoms laboratorijoms tikėdamiesi gauti ir palyginti tyrimų rezultatus, kad patys galėtume įsitikinti pritaikytų priemonių efektyvumu ir nuraminti vietos gyventojus dėl geriamo vandens kokybės“, – pažymi UAB „Jurbarko vandenys“ direktorius Darius Dragūnavičius.
Gauti Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijos atlikti sunkiojo metalo arseno tyrimo (paimto 2018 m. spalio 30 d.) mėginio rezultatai parodė, kad leistina norma viršijama daugiau kaip tris su puse karto, t. y. 36 mikrogramai/litre (leistina norma – 10 mikrogramų/litre vandens). Tuo tarpu 2018 spalio 29 dieną buvo fiksuotas 15 mikrogramų/litre kiekis.
Kokių tolimesnių veiksmų gali tekti imtis, bus sprendžiama gavus ir išanalizavus visus tyrimų rezultatus iš antrosios laboratorijos – Nacionalinio visuomenės sveikatos priežiūros centro, kuriame tiriamas, net tik minėtas iš Šimkaičių miestelio vandenvietės gręžinio paimtas UAB „Jurbarko vandenys“ mėginys, bet ir 2018 m. spalio 30 d. iš 10 Šimkaičių seniūnijoje esančių šulinių paimti mėginiai dalyvaujant Tauragės visuomenės sveikatos centro specialistams. Tyrimai bus apmokėti iš Jurbarko rajono savivaldybės biudžeto. Rezultatus tikimasi gauti dar šią savaitę. Apie juos informuosime gyventojus.
______________
Primename, kad 2018 m. spalio 29 d. gavę pranešimą apie padidėjusį arseno kiekį vandenyje (15 mikrogramų/litre), UAB „Jurbarko vandenys“ sustabdė vandens tiekimą iš vandentiekio tinklų Šimkaičių seniūnijoje ir operatyviai informavo gyventojus apie esamą padėtį, organizavo jų aprūpinimą geriamuoju vandeniu (dvi cisternos pastatytos prie mokyklos ir prie gaisrinės pastatų).
Jurbarko rajono gyventojų tarpe kylant iki šiol nepaneigtoms abejonėms, ar grėsmė dėl arseno kiekio padidėjimo nėra susijusi su buvusiomis naftos (skalūninių dujų) paieškomis Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje 2013–2015 metais, Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius raštu kreipėsi į Aplinkos ministrą prašydamas padėti nustatyti galimas priežastis dėl arseno kiekio padidėjimo geriamo vandens gręžiniuose Šimkaičių seniūnijoje.
Tarybos ir mero sekretoriatas
(https://www.novinky.cz nuotr.)