Į NEMUNĄ NULEISTA DIDŽIAUSIA UPINĖ BARŽA BALTIJOS ŠALYSE

2024 05 14

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ir vicemeras Edmundas Mačieža dalyvavo didžiausios upinės baržos Baltijos šalyse, skirtos vidaus laivybai, pristatymo renginyje Kauno žiemos uoste. Daugiau nei 75 metrų ilgio ir 1800 tonų keliamosios galios barža NEMUNAS LINES šiandien oficialiai nuleista į Nemuno vandenį.

Iniciatyvos statyti naują baržą ėmėsi pati Vidaus vandens kelių direkcija, įvertinusi stipriai išaugusius poreikius plukdyti krovinius Nemunu tarp Klaipėdos ir Kauno bei tam trūkstant pajėgumų. Net 90 vnt. dvidešimties pėdų konteinerių galintis talpinti laivas išskirtinai pritaikytas sekliems vidaus vandenims, todėl tai nauja galimybė patogiai transportuoti krovinius Nemunu.

Vidaus vandens kelių direkcijos ir kitų specialistų teigimu, tai dar vienas žingsnis į priekį link tvarios ir efektyvios logistikos, nes laivai yra labiau ekologiški, saugesni ir pigesni, palyginti su kitomis transporto rūšimis.

Daugiau informacijos apie didžiausią upinę baržą ir jos statybą rasite Vidaus vandens kelių direkcijos interneto svetainėje, o renginio akimirkas direkcijos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Dokumentų ir viešųjų ryšių skyrius

(Vidaus vandens kelių direkcijos archyvo nuotr.)

Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-21 08:00:47