JURBARKE DISKUTUOTA EMIGRANTŲ SUSIGRĄŽINIMO NAMO KLAUSIMAIS

2024 04 08

Balandžio 5 d. Jurbarko rajono savivaldybėje vyko Tauragės regiono plėtros tarybos, kuriai vadovauja Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, narių ir Užsienio reikalų viceministro Egidijaus Meiliūno susitikimas, kuriame taip pat dalyvavo  ir šio ministerijos Globalios Lietuvos departamento Grįžimo į Lietuvą skyriaus vedėjas Tadas Kubilius, Jurbarko ir Pagėgių rajonų savivaldybių vicemerai, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja ir Užimtumo tarnybos Klaipėdos ir Jurbarko skyriaus atstovai.

Susitikimo metu buvo diskutuojama Užsienio reikalų ministerijos ir savivaldybių bendradarbiavimo, skatinant emigrantų susigrąžinimą klausimais. Buvo aptartos aktualijos ir problemos su kuriomis dažniausiai susiduria grįžti gyventi į Lietuvą apsisprendusios šeimos. Pagrindinėmis iš jų buvo įvardintos švietimo, užimtumo, būsto, verslo kūrimo ir k.t.

Užsienio reikalų viceministras sakėsi pastebintis, jog glaudžiausius ryšius užsienyje gyvenantys tautiečiai palaiko su konkrečiomis, dažniausiai gimtosiomis vietomis, todėl pasak jo, savivaldybių vaidmuo skatinant grįžimą yra labai svarbus.

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, kalbėdamas apie ryšių su išvykusiais palaikymą, pateikė siūlymą organizuoti daugiau informacinių renginių tų šalių ambasadose, kuriose yra susibūrusios didžiausios Lietuvių bendruomenės. Šių renginių metu pasak mero, emigrantai būtų supažindinami su galimybėmis apsigyventi, leisti vaikus į švietimo įtaigas, įsidarbinti ar kurti savo verslą ne tik Lietuvoje, bet ir konkrečiame regione ar savivaldybėje.

Tai, jog emigrantai ne tik nori, bet ir grįžta namo, puikiai iliustravo įkvepiančios dviejų jurbarkiečių verslininkų – UAB „Scanstatyba“ vadovo Ramūnno Patašiaus ir Ramunės Liorinčaitės Farnan papasakotos sėkmingos grįžimo gyventi į Lietuvą istorijos. 

Išankstiniais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, jau ketverius metus iš eilės į Tauragės regiono savivaldybes, taip pat į visą Lietuvą, iš užsienio sugrįžta daugiau Lietuvos Respublikos piliečių, nei išvyksta.
2023 m. į Lietuvą sugrįžo 16 695 Lietuvos piliečiai, išvyko – 10 276. Daugiausia piliečių grįžo iš Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Vokietijos, Airijos, Nyderlandų, Danijos, Švedijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Ispanijos.

Jurbarko rajono savivaldybės ir Užsienio reikalų ministerijos informacija

Paskutinį kartą redaguota: 2024-04-30 11:28:35