JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖJE – VISUOTINĖ PILIETINĖ INICIATYVA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

2022 01 13
Prie penkioliktą kartą Lietuvoje vykstančios akcijos tradiciškai prisijungė ir Jurbarko rajono savivaldybė. Sausio 13-ąją savivaldybės administracijos pastato languose 8.00 valandą ryto darbuotojai dešimčiai minučių uždegė šios iniciatyvos simbolį – žvakeles, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Žvakelių liepsnelės vienu metu degė ne tik Savivaldybėje, bet ir kitose švietimo, kultūros, gydymo įstaigose, įmonėse bei organizacijose.

Šia pilietine iniciatyva prisimintas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Šiandien vyks ir kiti Laisvės gynėjų dienai skirti renginiai, kuriuose kviečiame dalyvauti. Informaciją apie renginius rasite ČIA.

Savivaldybės administracijos pastatas (Audriaus Sinkaus nuotr.)

Dokumentų ir viešųjų ryšių skyrius