- Titulinis
- Naujienos
Konferencija „Vartotojų teisių apsauga Lietuvoje ir Jurbarko rajono savivaldybėje“
Ši diena bus minima ir Tauragės apskrityje – kaip vartotojų teisių ir solidarumo diena. Ta proga (2015 m. vyko Šilalėje) š. m. kovo 15 d. nuo 10 iki 12 val. Jurbarko rajono savivaldybės didžiojoje salėje bus surengta konferencija „Vartotojų teisių apsauga Lietuvoje ir Jurbarko rajono savivaldybėje“. Pranešimus apie vartotojų teisių apsaugą skaitys Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos specialistai, apie gyventojų prašymų ir skundų nagrinėjimo praktiką Jurbarko rajono savivaldybėje – rajono savivaldybės atstovai, apie verslininkų ir vartotojų santykius kalbės Jurbarko krašto verslininkų sąjungos atstovas.
Nuo 2016 metų pradžios Lietuvoje yra panaikinta Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos. Kadangi abiejų institucijų veikla buvo gimininga bei tarpusavyje surišta, dėl operatyvesnės veiklos ir pagalbos vartotojams vykdymo, buvo nuspręsta Inspekciją prijungti prie Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos perimant iki šiol vykdytas inspekcijos funkcijas. Taip pat buvo įkurti Tarnybos skyriai visose Lietuvos apskrityse. Šiuo metu Tauragės apskrityje skyriuje dirba trys specialistai. Visų darbuotojų veiklos sritis – neteisminis vartotojų prašymų, skundų nagrinėjimas, ne maisto produktų rinkos priežiūra, vartotojų ir verslo subjektų konsultavimas, švietimas.
2015 m. apskrityje gauti 63 vartotojų prašymai. Daugiausia kreipėsi tauragiškių – 35, 16 prašymų pateikė jurbarkiškiai, mažiausiai – po 6 vartotojus iš Šilalės ir Pagėgių savivaldybių. Daugiausia sulaukta prašymų dėl pažeidimų perkant prekes internetu. Taip pat gauti 5 skundai dėl komunalinių paslaugų. Apie 50 proc. prašymų buvo išspręsti vartotojų naudai. Ne visiems vartotojams galėjome padėti dėl to, kad keletui bendrovių buvo paskelbti bankrotai, o tokių 2015 m. buvo net 12 atvejų. Dėl kitų prašymų buvo priimti atitinkami Tarnybos nutarimai.
2015 m. buvo suteiktos 72 konsultacijos vartotojams ir verslininkams dėl pažeistų vartotojų teisių gynimo el. paštu, telefonu ar asmeniškai atvykus į skyrių. Taip pat buvo aktyviai vykdomas vartotojų švietimas: įvyko 29 seminarai, pristatyta Tarnybos veikla apskrities savivaldybių vadovams, apskrityje veikiančių valstybinių institucijų vadovams, Tauragės apskrities verslininkų asociacijos vadovui ir pan. Dalyvauta Tauragės radijo ir kabelinės televizijos laidose.
2016 m. jau gauta 13 vartotojų prašymų, iš kurių 7 išspręsti vartotojų naudai. Vienas prašymas pripažintas nepagrįstu, o kiti prašymai dar nagrinėjami teisės aktų nustatyta tvarka.
KONFERENCIJOS PROGRAMA
Rimantas Knyzelis
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos
Tauragės apskrities skyriaus l. e. skyriaus vedėjo pareigas