Heinzas Puttlitzas

HEINZAS PUTLITZAS  

Vokietijos Federacinės Respublikos pilietis Heinzas Putlitzas gimė 1948 metais Vokietijoje. Jis daug metų dirba Berlyno kriminalinės policijos komisaru. Laisvu nuo tiesioginio darbo laiku Heinzas Putlitzas  vadovauja visuomeninei labdaros organizacijai „Berlyno policija padeda“, kuri nuo 1998 metų nuolat teikia labdarą ir socialinę paramą Jurbarko krašto  žmonėms, įstaigoms, organizacijoms.

Kiekvienais metais Heinzas Putlitzas Vokietijoje organizuoja labdaros rinkimą, o  pavasarį ir rudenį krovininiais sunkvežimais atgabena ją į Jurbarko rajoną. Jo pastangomis per dešimtmetį ženkli parama suteikta Smalininkų specialiajai internatinei mokyklai, Jurbarko ligoninei, Jurbarko policijai, Jurbarko rajono priešgaisrinei tarnybai, vaikų darželiui-lopšeliui „Nykštukas“, Rotulių pradinei mokyklai, Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijai, Raudonės, Smalininkų ir Jurbarko miesto seniūnijų socialiai remtinoms ir daugiavaikėms šeimoms. Heinzo Putlitzo pastangomis organizuojama labdara padeda Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrijai išlaikyti  Jurbarko labdaros valgyklą, kurioje jau daugiau kaip dešimtmetį kasdien maitinasi 60-70 skurdžiai gyvenančių mūsų bendruomenės narių. Heinzas Putlitzas nemažai prisidėjo įkuriant  Jurbarko ir Raudonės vaikų dienos užimtumo centrus. Šie centrai jau keleri metai sėkmingai veikia ir yra labai reikalingi sunkiai gyvenančių rajono šeimų vaikams.

Heinzo Putlitzo  energijos ir pasišventimo labdaringai veiklai  dėka per dešimtmetį Jurbarko rajonui suteiktos paramos vertė  pasiekė per  milijoną litų ir yra svari pagalba socialiai remtiniems mūsų krašto  gyventojams ir organizacijoms.

2008 metais Heinzas Putlitzas savo šalyje buvo apdovanotas Kryžiaus ordinu už nuopelnus Vokietijos Federacijai.

Įvertindama Vokietijos Federacinės Respublikos piliečio Heinzo Putlitzo  pastangas teikiant  labdarą ir socialinę paramą Jurbarko kraštui,  savivaldybė  suteikė jam Jurbarko rajono Garbės piliečio vardą.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-02-14, 11:36:23