Kęstutis Andrius Vasiliauskas

Pedagogas, kompozitorius, poetas, dailininkas Kęstutis Andrius Vasiliauskas gimė 1944 m. vasario 17 d. Kaune, tačiau nuo pat mažens gyveno Jurbarke. 1962 metais jis baigė Klaipėdos muzikos technikumą (dabar – Stasio Šimkaus konservatorija) smuiko klasę, 1984–1989 metais mokėsi Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetuose ir įgijo kultūrinio darbo organizatoriaus specialybę. Nuo 1967 metų Kęstutis Andrius Vasiliauskas dirba Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje smuiko mokytoju. Bendradarbių jis vertinamas kaip puikus smuiko mokytojas, kolega, bičiulis. Jis jaučia didelę meilę smuikui, puikiai juo groja, su dideliu atsidavimu moko vaikus pamilti šį instrumentą.

Daugiau kaip 50 metų visiems puikiai pažįstamo Kęstučio Vasiliausko kūrybinis gyvenimas tapo neatsiejama Jurbarko kultūrinio gyvenimo dalimi. Surengta daugybė koncertų, sukurta per 150 muzikos kūrinių, parašyta muzika daugybei dainų pagal savo paties ir kitų poetų eiles, sukurta įvairių instrumentinių kūrinių. Jo dainos „Žemės Lietuvos“, „Brangiausios spalvos“ yra žinomos Lietuvoje ir už jos ribų. Savo kūryboje Kęstutis Andrius Vasiliauskas ypač daug dėmesio skiria meilės tematikai – meilės moteriai, motinai, meilės Tėvynei ir gimtajam Jurbarko kraštui. Jo dainos dainuojamos visur, kur tik yra lietuvių – nuo Kanados ir JAV iki Australijos.

Kūryba ir improvizacija – tai Kęstučio Andriaus Vasiliausko pasirinktas gyvenimo kelias. Jam pavaldžios ir kitos meno rūšys – poezija ir dailė. 1998 metais išleistas jo poezijos rinkinys „Krenta žodis“, daug metų jis yra Jurbarko tautodailininkų klubo „Mituva“ narys.

Kęstučio Andriaus Vasiliausko pasiekimai ne kartą įvertinti įvairiais apdovanojimais.

2009 metais jis apdovanotas Tauragės apskrities viršininko garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“, 2011 metais – Jurbarko rajono savivaldybės ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“. 2012 metais jam įteikta M.K. Čiurlionio labdaros ir paramos fondo bei Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ šviesuolio nominacija.

Suteikti pedagogui, kompozitoriui, poetui, dailininkui Kęstučiui Andriui Vasiliauskui Jurbarko rajono Garbės piliečio vardą pasiūlė Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla, Jurbarko rajono kultūros centras, Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-27, 10:59:21