Pareiškimo dėl asmens pripažinimo neveiksniu (ribotai veiksniu) ir globos neveiksniam asmeniui nustatymo teikimas

Pareiškimo dėl asmens pripažinimo neveiksniu (ribotai veiksniu) ir globos neveiksniam asmeniui nustatymo teikimas

Paslaugos aprašymas Fizinis asmuo, kuris dėl psichinės ligos arba silpnaprotystės negali suprasti savo veiksmų reikšmės ar jų valdyti, gali būti teismo tvarka pripažintas neveiksniu. Neveiksniam asmeniui yra nustatoma globa. Prašymą teismui pripažinti asmenį neveiksniu turi teisę paduoti to asmens sutuoktinis, tėvai, pilnamečiai vaikai, globos ( rūpybos ) institucija arba prokuroras. Jie taip pat turi teisę kreiptis į teismą dėl asmens pripažinimo veiksniu.
Prašymas (pareiškimas) dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu paduodamas asmens, kurį prašoma pripažinti neveiksniu ar ribotai veiksniu, gyvenamosios vietos apylinkės teismui. Socialinės paramos skyrius turi teisę pateikti prašymą (pareiškimą) dėl asmens pripažinimo neveiksniu teismui tuo atveju, kai asmuo neturi sutuoktinio, tėvų ar pilnamečių vaikų, galinčių kreiptis į teismą. Pareiškėjas gali parsisiųsti prašymo formą, ją užpildyti ir pristatyti į instituciją, paštu ar per pasiuntinį.
Pareiškime dėl asmens pripažinimo neveiksniu turi būti išdėstytos aplinkybės, rodančios asmens psichikos sutrikimą, dėl kurio asmuo negali suprasti savo veiksmų reikšmės ar jų valdyti,turi būti pateikta gydytojo pažyma ir kiti įrodymai apie asmens psichinę būseną. Asmens psichinei būsenai nustatyti teismo nutartimi paskiriama teismo psichiatrijos ekspertizė . Neveiksniam asmeniui yra nustatoma globa
Asmens civilinis veiksnumas gali būti apribotas teismo tvarka, jei jis piktnaudžiauja alkoholiniais gėrimais, narkotikais, narkotinėmis ar toksinėmis medžiagomis. Kai asmens veiksnumas apribojamas, jam yra nustatoma rūpyba.
Paslaugos kategorija Socialinė parama – kitos paslaugos
Paslaugos suteikimo trukmė 10 d.
Paslaugos gavėjas fizinis/juridinis asmuo
Atsakingas dalinys SOCIALINĖS PARAMOS SKYRIUS
Paslaugos vadovas Laima Gardauskienė tel. (8 447) 70 182
Paslaugos vykdytojas Laima Gardauskienė tel. (8 447) 70 182
Prašymo forma (-os) Prašymas
Reglamentuojantys teisės aktai 1. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymas
D.U.K.

Kas gali kreiptis? 

Gali kreiptis asmens sutuoktinis, pilnamečiai vaikai,globos(rūpybos) institucija arba prokuroras.

Informacija Socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė, 110 kab.
tel. 8 (447) 70182
el. p. [email protected]
Vyriausioji specialistė Inga Kornikaitė,
tel. 8 (447) 70183
el. p. [email protected]
Informacija atnaujinta 2020-11-13 14:46:49
Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-22, 14:57:53